REKLAMA

Nowa powieść Karoliny Winiarskiej. Rzeszów miejscem akcji!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rzeszowska pisarka Karolina Winiarska napisała swoją czwartą powieść – “W Twoją stronę”. Jej akcja rozgrywa się w Rzeszowie i Rudawce Rymanowskiej!

Bez nazwy-3 — Odzyskano

Foto (2): materiały Karoliny Winiarskiej

 

Karolina Winiarska – z wykształcenia filolog języka angielskiego, absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego, nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie, z pasji autorka powieści obyczajowych.

– Jestem mamą i nauczycielką z zawodu i nigdy się nie spodziewałam, że będę również pisarką. Życie jednak zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie i utwierdziło w przekonaniu, że warto marzyć i warto te marzenia spełniać. Pamiętam pierwsze zdanie, które stworzyłam – było okropne, podobnie zresztą jak kolejne. Jednak już wtedy wiedziałam, że uwielbiam tworzyć, a pisanie zaczęło mnie pochłaniać równie mocno, jak samo czytanie – opowiada naszej redakcji Karolina Winiarska.

 

Rzeszowska pisarka zadebiutowała w 2019 roku powieścią “Następnym razem”. Jej fabuła skupia się wokół historii znajomości Olgi i Michała, którzy poznają się, gdy mają po kilkanaście lat i choć ich ścieżki przez wiele lat nie mogą się połączyć, to oni wciąż nie potrafią o sobie zapomnieć.

W 2020 roku do księgarni trafiła druga książka autorki – “Nic więcej”, a w kwietniu 2021 trzecia – “Na zawsze”. Akcja każdej z nich toczy się w Rzeszowie.

O powieściach pisaliśmy TUTAJTUTAJ i TUTAJ.

 

Czwarta powieść pisarki. Znów osadzona w Rzeszowie!

217673726_801081070500504_759004979773098659_n

9 czerwca miała miejsce premiera czwartej powieści Karoliny Winiarskiej – “W Twoją stronę”.

 

Zapętlone życiorysy sióstr i rodzinne tajemnice z przeszłości, wychodzące na jaw w najmniej spodziewanych momentach!

Felicja straciła Wojtka, swoją wielką miłość. Straciła także dobrze płatną pracę w reklamie, dzięki której mogła ratować swoje smutki i depresje zakupowymi szaleństwami w butikach. Rodzinne uwikłania Felicji – siostra, babcia Michalina i wiecznie nieobecna matka – również nie ułatwiają jej życia.

Małżeństwo Łucji, siostry Felicji, się sypie, mąż zajęty pracą nie ma dla niej czasu – pojawia się ktoś inny. Jakby nie dość było współczesnych problemów, Felicja zostaje obdarowana przez matkę, znaną malarkę mieszkającą na stałe w Berlinie, pamiętnikami swoich pradziadków i wówczas pewne sprawy zyskują zupełnie nowe znaczenie…

Czy siostry, poharatane przez los, będą umiały zrozumieć rady babci Michaliny? Czy każda z nich ułoży własne życie w taki sposób, aby zobaczyć szczęście?

Miłość, zdrada, tragedia, odkupienie i happy end – wszystko, co powinna mieć dobra literatura obyczajowa!

 

Akcja powieści rozgrywa się w Rzeszowie i Rudawce Rymanowskiej

 

Źródło: mat. nadesłane

 

05-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)