REKLAMA

Rzeszów miejscem akcji drugiej powieści Karoliny Winiarskiej – “Nic więcej”

RZESZÓW / PODKARPACIE. W środę 18 listopada miała miejsce premiera drugiej książki Karoliny Winiarskiej – “Nic więcej”. Jest to historia walki dwojga ludzi z uczuciem, które spada, jak grom z jasnego nieba, by zmienić całe życie. Akcja powieści rozgrywa się w Rzeszowie.

126039419_666558570619422_6450637099430910508_o

Foto: materiały własne autorki

Karolina Winiarska jest na co dzień nauczycielką języka angielskiego w Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie. Przed rokiem zadebiutowała książką “Następnym razem”, o której pisaliśmy TUTAJ.

Jestem mamą i nauczycielką z zawodu i nigdy się nie spodziewałam, że będę również pisarką. Życie jednak zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie i utwierdziło w przekonaniu, że warto marzyć i warto te marzenia spełniać. Pamiętam pierwsze zdanie, które stworzyłam – było okropne, podobnie zresztą jak kolejne. Jednak już wtedy wiedziałam, że uwielbiam tworzyć, a pisanie zaczęło mnie pochłaniać równie mocno, jak samo czytanie – opowiada naszej redakcji Karolina Winiarska.

 

Fabuła nowej powieści

Autorka przyznała, że pomysł na fabułę “Nic więcej” powstał podczas pisania debiutanckiej książki. Na czym wspomniana fabuła się opiera? Na uczuciach. Bohaterka powieści – Sylwia po studiach przyjeżdża do Rzeszowa – swojego rodzinnego miasta. Ma wszystko, o czym większość z nas marzy: spokojny związek, wymarzoną pracę i szczęśliwy rodzinny dom, do którego zawsze z radością wraca. A jednak wciąż czuje, że czegoś jej brakuje. Wszystko się zmienia, gdy poznaje Igora – mężczyznę po przejściach, który uwielbia życie singla. Niespodziewanie między Sylwą i Igorem pojawia się uczucie. Ta miłość nie miała prawa się zrodzić, bo zamiast uskrzydlać, wszystko komplikuje.

“Nic więcej” jest historią walki dwojga ludzi z uczuciem, które spada jak grom z jasnego nieba, by zmienić całe życie. Jest to powieść o walce ze sobą, z miłością i ze światem.

 

Rzeszów ponownie miejscem akcji

Rzeszów pojawia się w mojej powieści ponownie. Mieszkam w tym mieście i bardzo je lubię. Powrót do przeszłości jest tak naprawdę podyktowany moim umiłowaniem do sentymentu. Lubię wspominać i chciałam zabrać czytelników w sentymentalną podróż – mówi Karolina Winiarska.

Przypomnijmy, że główna bohaterka debiutanckiej powieści Karoliny Winiarskiej “Następnym razem” dorastała w Rzeszowie. W drugiej książce rzeszowskiej pisarki – “Nic więcej”, odnajdziemy współczesne centrum Rzeszowa, ale i miejsca z przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, jak dawny Hotel Rzeszów, czy klub Relaks.

rynek

Foto: materiały własne autorki

 

Warto przeczytać

Książka, która ukoi skołataną duszę. Prawdziwa do bólu, piękna, pełna wzruszeń. Opowieść, która na długo pozostawi ślad w Waszych sercach. Polecam – pisze o powieści “Nic więcej” Gabriela Gargaś, autorka bestsellerów.

Pachnąca miętą ciepła opowieść o tym, że miłość zawsze odnajdzie drogę do serca, które na nią czeka. Książka idealna na długie jesienne wieczory pod kocem z kubkiem parującej herbaty w zasięgu dłoni – poleca Monika Sygo, Instagramerka @bookstagramtopasja i @onalubi.

Karolina Winiarska napisała historię, która nie tylko rozgrzeje w zimne jesienne wieczory, lecz także sprawi, że nie będziemy potrzebować nic więcej! – czytamy na stronie sklepu Empik, gdzie można zakupić książkę.

 

Źródło: materiały nadesłane

Oprac. Kacper Ciuba

24-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)