REKLAMA

Mieszkanka Rzeszowa wydała książkę. Miasto miejscem akcji w powieści

20 listopada miała miejsce premiera debiutanckiej książki Karoliny Winiarskiej. Część akcji powieści rozgrywa się w Rzeszowie.

Karolina.fot.A.Rachowicz

Foto: materiały nadesłane

Jestem mamą i nauczycielką z zawodu i nigdy się nie spodziewałam, że będę również pisarką. Życie jednak zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie i utwierdziło w przekonaniu, że warto marzyć i warto te marzenia spełniać – opowiada naszej redakcji Karolina Winiarska.

Fabuła powieści skupia się wokół historii znajomości Olga i Michała, którzy poznają się, gdy mają po kilkanaście lat i choć ich ścieżki przez wiele lat nie mogą się połączyć, oni o sobie nie potrafią zapomnieć. Jest to historia nie tylko o sile pierwszej miłości, ale odwadze i dojrzewaniu do tego, co w życiu jest naprawdę ważne.

Pomysł na fabułę „Następnym razem” przyszedł do mnie zupełnie niespodziewanie. Na początku historia głównych bohaterów miała być zupełnie inna. Na szczęście okazało się, że Olga i Michał mają własny pomysł na swoje literackie życie i pokierowali swoimi losami inaczej niż planowałam. Efekt końcowy okazał się trafiony. Spodobał się nie tylko mi, ale i wydawnictwu „Szósty zmysł”, które postanowiła dać szasnę początkującej autorce. I wtedy okazało się, że marzenia naprawdę się spełniają i nie ma rzeczy niemożliwych – mówi autorka.

Powieść „Następnym razem” została napisana niemal przypadkiem. Autorka nigdy nie myślała o napisaniu własnej książki, a pomysł na to, by stworzyć tę historię zrodził się spontanicznie przed kilkoma laty.

Pamiętam pierwsze zdanie, które stworzyłam – było okropne, podobnie zresztą jak kolejne. Jednak już wtedy wiedziałam, że uwielbiam tworzyć, a pisanie zaczęło mnie pochłaniać równie mocno, jak samo czytanie – wspomina rzeszowianka.

rynek

Foto: materiały nadesłane

Warto wspomnieć, że główna bohaterka powieści dorasta w rodzinnym mieście Karoliny Winiarskiej, czyli w Rzeszowie. – Cieszę się, że rzeszowianie mogą rozpoznać w książce kilka ze znanych sobie miejsc, a ci, którzy Rzeszowa nie znają, mogą się o nich dowiedzieć – mówi pisarka.

Powieść “Następnym razem” została wydana 20 listopada. Książka Karoliny Winiarskiej zebrała pozytywne recenzje.

Debiut Karoliny Winiarskiej to jedna z tych słodko-gorzkich historii miłosnych, które wciągają od pierwszej strony. Oldze i Michałowi nie da się nie kibicować. Uczucie, które narodziło się w bajecznych okolicznościach włoskiego Rimini, trwa latami, nawet gdy są z dala od siebie. Następnym razem przyprawi was o szybsze bicie serca, a nawet wyciśnie łzy. Kac gwarantowany – Anna Bellon, pisarka.

Po wielu nieudanych debiutach, które czytałam, podeszłam do tej książki ostrożnie, jednak Następnym razem wciągnęło mnie od pierwszych stron. Karolina Winiarska wykazała się nie tylko świetnym stylem, ale również potrafi wzbudzić w czytelniku wiele emocji. Miejsca, do których nas zabiera, historia, którą nam przedstawia, to wszystko sprawiło, że się zakochałam w tej książce – Dominika Szałomska.

Targi Książki w Krakowie

Foto: materiały nadesłane

Po kilku miesiącach, kiedy po raz pierwszy zobaczyłam swoją książkę, byłam pewna, że warto było sięgnąć gwiazd. Spełnienie marzenia smakuje cudownie i daje mnóstwo wiary w to, że nie warto się poddawać. Wszystkich zainteresowanych nie tylko losami Olgi i Michała, ale i moimi zapraszam fanpage oraz Instagram: karolinawiniarska.autor – zaprasza pisarka.

Opracował Kacper Ciuba

08-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)