REKLAMA

“Na zawsze” – trzecia powieść Karoliny Winiarskiej. Rzeszów częścią fabuły!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W środę 7 kwietnia br. będzie miała miejsce premiera trzeciej powieści pisarki z Rzeszowa Karoliny Winiarskiej. Nosi ona tytuł “Na zawsze”. Jej akcja rozgrywa się między innymi w Bieszczadach i w Rzeszowie!

 Bez nazwy-1_21

Foto: mat. nadesłane

Karolina Winiarska – z wykształcenia filolog języka angielskiego, absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego, nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie, z pasji autorka powieści obyczajowych.

Jestem mamą i nauczycielką z zawodu i nigdy się nie spodziewałam, że będę również pisarką. Życie jednak zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie i utwierdziło w przekonaniu, że warto marzyć i warto te marzenia spełniać. Pamiętam pierwsze zdanie, które stworzyłam – było okropne, podobnie zresztą jak kolejne. Jednak już wtedy wiedziałam, że uwielbiam tworzyć, a pisanie zaczęło mnie pochłaniać równie mocno, jak samo czytanie – opowiada naszej redakcji Karolina Winiarska.

Rzeszowska pisarka zadebiutowała w 2019 roku powieścią “Następnym razem”. Jej fabuła skupia się wokół historii znajomości Olgi i Michała, którzy poznają się, gdy mają po kilkanaście lat i choć ich ścieżki przez wiele lat nie mogą się połączyć, to oni wciąż nie potrafią o sobie zapomnieć.

W 2020 roku do księgarni trafiła druga książka autorki – “Nic więcej”. Akcja obu z nich toczy się w Rzeszowie.

O powieściach pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ.

 

Trzecia powieść pisarki również z Rzeszowem w tle

7 kwietnia Karolina Winiarska wraca do historii Olgi i Michała z “Następnym razem”. Premierę tego dnia ma powieść “Na zawsze”, czyli historia o bólu, stracie i nadziei.

„Na zawsze” opowiada historię kobiety, która rozpoczyna nowy etap życia. Jest to historia o stracie i nadziei. Bohaterka opuszcza pensjonat w Bieszczadach, który prowadzi i wyrusza w egzotyczną podróż na azjatycką wyspę – Sri Lankę. Tam próbuje odnaleźć odpowiedzi na nurtujące ją pytania, ale okazuje się, że odnajduje o wiele więcej. To właśnie wśród egzotycznych krajobrazów, pod wpływem nowopoznanych osób, Olga zaczyna rozumieć samą siebie i na nowo otwierać się na życie – zdradza nam fragmenty fabuły Karolina Winiarska.

Jak powiedziała nam pisarka, „Na zawsze” to nie tylko opowieść o podnoszeniu się po stracie. To również historia o sile przyjaźni i rodziny. Olga nie dokonałaby pozytywnych zmian w swoim życiu, gdyby nie wsparcie bliskich. Dzięki ich determinacji, kobieta nie tylko rozwiązuje swoje problemy, ale i zaczyna spełniać kolejne marzenia.

Jak w poprzednich książkach również i w tej pojawia się Rzeszów – miasto rodzinne głównej bohaterki. To właśnie na rzeszowskim rynku Olga spotyka się z przyjaciółmi, a w kinie Zorza zapomina o swoich kłopotach. I choć bohaterka książki zwiedza egzotyczne zakątki świata, to do Rzeszowa ma największy sentyment i ostatecznie zamierza do niego wrócić na stałe – mówi pisarka, podkreślając tym samym swoje przywiązanie do Rzeszowa.

 

Źródło: mat. nadesłane

Oprac. Kacper Ciuba

03-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)