REKLAMA

RZESZÓW. Modernizacja Stadionu Miejskiego pod znakiem zapytania? Znamy oferty

RZESZÓW / PODKARPACIE. W piątek 30 października otwarto oferty w przetargu na modernizację Stadionu Miejskiego w Rzeszowie. Czy miasto wybierze z nich wykonawcę?

Przechwytywanie_213

Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

Obecnie żaden z rzeszowskich obiektów nie spełnia norm, jakie są wymagane do organizacji piłkarskich meczów na poziomie 1. ligi lub spotkań na wyższym szczeblu.

23 października wiceprezes PZPN Marek Koźmiński ogłosił w Rzeszowie, że stadion przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie otrzymał warunkową licencję na rozgrywanie meczów pierwszoligowych. Jednym z czynników, jaki wpłynął na taką decyzję jest sytuacja związana z koronawirusem i obowiązującymi obostrzeniami. Wspomniana licencja jest ważna dla Apklan Resovii Rzeszów do końca rundy jesiennej.

30 października miasto otworzyło oferty w kolejnym już przetargu na modernizację Stadionu Miejskiego, która ma umożliwić otrzymanie stałej licencji PZPN na rozgrywanie spotkań w wyższych ligach. Nie ma jednak pewności, że któraś z 6 ogłoszonych ofert zostanie wybrana, ponieważ każda z nich znacznie przekracza kwotę 8,6 miliona złotych, jaką miasto chce przeznaczyć na potrzebne remonty.

Najniższą ofertę zaproponowała firma ADA Light z Gostynina – 10 869 510,00 zł. Następne oferty, to kolejno oferty firm: TAMEX Obiekty Sportowe S.A. z Warszawy – 13 279 719,97 zł; Elektromontaż Rzeszów S.A. – 13 815 331,49 zł; Gardenia Sport Sp. z o. o. – 13 968 150,00; ANMED Sp. z o.o. z Kietrza – 13 980 672,70 zł; Panorama Obiekty Sportowe Sp. z o. o. z Piaseczna – 15 274 779,60 zł.

Przetarg Stadionu Miejskiego podzielono na trzy części. Pierwsza z nich dotyczy przebudowy głównego boiska do piłki nożnej, boiska treningowego i toru żużlowego – w tym m.in. montażu podgrzewanej murawy i nowego drenażu. Drugi etap zakłada wykonanie robót budowlanych oświetlenia LED płyty boiska i toru żużlowego, włącznie z demontażem obecnych jupiterów oraz wybudowanie dodatkowego punktu kasowego od strony alei Powstańców Warszawy. Trzecim zadaniem wybranego w przetargu wykonawcy będzie rozbiórka czterech wysokich masztów oświetleniowych. O szczegółach inwestycji pisaliśmy TUTAJ.

Źródło: BIP Miasta Rzeszowa
Oprac. Kacper Ciuba

31-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-modernizacja-stadionu-miejskiego-pod-znakiem-zapytania-znamy-oferty-8142-00r2kc