REKLAMA

Apklan Resovia zagra w Rzeszowie! Warunkowa licencja PZPN-u!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W piątek, 23 października podczas konferencji w rzeszowskim ratuszu ogłoszono, że Apklan Resovia Rzeszów pozostałe mecze rundy jesiennej rozegra na Stadionie Miejskim przy ulicy Hetmańskiej.

Przechwytywanie_45_1

Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

Podczas piątkowej konferencji prasowej w rzeszowskim ratuszu, z udziałem: prezesa CWKS Resovii Rzeszów Jana Bieńkowskiego, wiceprezesa PZPN Marka Koźmińskiego, prezesa podkarpackiego ZPN Mieczysława Golby, wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła oraz prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, poinformowano, że domowe mecze Apklan Resovii w Fortuna 1. Lidze będą rozgrywane na Stadionie Miejskim w Rzeszowie przy ulicy Hetmańskiej 69.

Stadion przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie otrzymał warunkową licencję na rozgrywanie meczów pierwszoligowych. Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Marek Koźmiński tłumaczył, że jednym z czynników, jaki wpłynął na taką decyzję jest sytuacja związana z koronawirusem i obowiązującymi obostrzeniami.

Rzeszowski stadion nie spełnia wymogów wyższych klas rozgrywkowych. Miasto w listopadzie 2019 roku zapowiadało, że stadion spełni warunki licencji PZPN-u jeszcze w styczniu 2020 roku. Nie wybrano jednak wówczas wykonawcy modernizacji. W sierpniu, po awansie Apklan Resovii do Fortuna 1. Ligi PZPN wydał negatywną decyzję w sprawie licencji na rozgrywanie meczów przy Hetmańskiej. Początkiem października ogłoszono drugi przetarg, który jak zapowiada wiceprezydent miasta Rzeszowa Marek Ustrobiński, jeszcze w październiku zakończy się otwarciem ofert i wyborem wykonawcy.

Jak mówił podczas konferencji wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, decydujące rozmowy na temat Stadionu Miejskiego w Rzeszowie przeprowadził prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysław Golba, który rozmawiał o tej sytuacji z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem, podczas meczu Ligi Narodów Polska – Bośnia i Hercegowina.

24-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)