REKLAMA

Modernizacja Stadionu Miejskiego w Rzeszowie! Oświetlenie LED i podgrzewana murawa

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ratusz ogłosił przetarg na montaż nowego oświetlenia, podgrzewanej murawy oraz punktu kasowego na Stadionie Miejskim przy ulicy Hetmańskiej. Jest to związane ze zmianą wymogów PZPN-u, dotyczących rozgrywek I ligi piłkarskiej. Modernizacja ma kosztować ponad 5 milionów złotych.

Przechwytywanie_45_1

Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

Najlepsze rzeszowskie kluby piłkarskie – Resovia i Stal, grają obecnie w II lidze. Włodarze miasta liczą na awans rzeszowskich drużyn do wyższych klas rozgrywkowych. Ze względu na nowe wymogi stadionowe PZPN-u, w przypadku awansu którejś z drużyn do I ligi, rzeszowskie stadiony nie spełnią odpowiednich norm. Z tego względu postanowiono ogłosić przetarg na modernizację Stadionu Miejskiego przy Hetmańskiej.

Miasto poszukuje wykonawcy projektu oświetlenia dla płyty boiska i toru żużlowego, a także ogrzewania płyty głównej i jej otoczenia, wymiany murawy na płycie głównej oraz wybudowania dodatkowego punktu kasowego od strony alei Powstańców Warszawy na Stadionie Miejskim w Rzeszowie.

Wykonawca projektu ma obowiązek uzgodnić i uzyskać akceptację Departamentu Organizacji Imprez Bezpieczeństwa i Infrastruktury Polskiego Związku Piłki Nożnej w zakresie określenia wymaganych parametrów techniczno – użytkowych. Dotyczą one instalacji systemu ogrzewania płyty głównej i jej otoczenia, wymiany murawy na płycie głównej oraz instalacji oświetlenia płyty głównej i toru żużlowego.

Na stadionie przy Hetmańskiej zamontowane zostanie oświetlenie płyty boiska i toru żużlowego w technologii LED. Nowe naświetlacze pojawią się na całym obiekcie. Od strony istniejącej trybuny głównej (wschodniej) zostaną one przymocowane do konstrukcji zadaszenia oraz, jeśli to konieczne, na nowych masztach oświetleniowych. Od strony trybuny zachodniej (starej) oświetlenie zostanie zamontowane na co najmniej dwóch nowych masztach oświetleniowych. Wykonawca zdemontuje natomiast wszystkie istniejące słupy oświetlenia dookólnego dla toru żużlowego.

Nowe maszty oświetleniowe będą zaprojektowane zgodnie z wytycznymi UEFA i FIFA. Zostanie także zamontowane zasilanie awaryjne, które ma zapewnić ciągłość transmisji telewizyjnych z wydarzeń sportowych w trakcie awarii prądu na stadionie.

Wykonawca zobowiązuje się również do montażu podgrzewanej murawy oraz kontenerowego punktu kasowego. Obecna murawa ma zostać zdjęta. Po jej demontażu założona zostanie podgrzewana płyta boiska wraz z nową murawą. Ze starej infrastruktury pozostanie dotychczasowy system nawadniający i drenażowy. Od strony alei Powstańców Warszawy wybudowany zostanie natomiast nowy punkt kasowy z podłączeniem do istniejących instalacji.

Koszt modernizacji stadionu to ponad 5 milionów złotych. Miasto chce, by prace zakończyły się jeszcze na początku 2020 roku, ale ze względu na możliwe utrudnienia w postaci niesprzyjających warunków pogodowych, przewidywany jest również termin wakacyjny.

Źródło: bip.erzeszow.pl

04-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

modernizacja-stadionu-miejskiego-w-rzeszowie-oswietlenie-led-i-podgrzewana-murawa-6693-00r2kc