REKLAMA

Podgrzewana murawa i oświetlenie LED na Stadionie Miejskim. Ruszył przetarg

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ratusz ogłosił przetarg na wykonanie robót budowlanych, obejmujących między innymi montaż podgrzewanej murawy, realizację oświetlenia LED boiska i toru żużlowego oraz budowę dodatkowego punktu kasowego na Stadionie Miejskim przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie. Na ten cel miasto chce przeznaczyć około 7 milionów złotych.

Przechwytywanie_45_1

Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

Do 16 października miasto oczekuje na oferty w ogłoszonym przetargu, mającym na celu wyłonienie wykonawcy modernizacji Stadionu Miejskiego przy ulicy Hetmańskiej. Obecnie żaden z rzeszowskich obiektów nie spełnia norm, jakie są wymagane do organizacji piłkarskich meczów na poziomie 1. ligi lub spotkań na wyższym szczeblu. Z tego względu grająca od bieżącego sezonu w 1. lidze Apklan Resovia Rzeszów rozgrywa swoje mecze poza miastem. Stadion miejski jest ponadto domowym obiektem drugoligowej Stali Rzeszów i Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego.

Zamówienie składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich dotyczy przebudowy głównego boiska do piłki nożnej, boiska treningowego i toru żużlowego.

Boisko główne ma zostać zmodernizowane w zakresie:
– określenia pola gry i poboczy wraz z polami rozgrzewki,
– wykonania instalacji ogrzewania płyty zasilanej z projektowanego węzła cieplnego,
– wykonania systemu drenażu wraz z włączeniem do istniejącego kanału kanalizacji deszczowej,
– wykonania systemu nawadniania murawy zasilanego z istniejącej studni głębinowej,
– ułożenia nowej murawy na płycie głównej boiska.

Przebudowa toru żużlowego obejmuje wymianę krawężnika wewnętrznego toru żużlowego wraz z wymianą/uzupełnieniem elementów bandy żużlowej na elementy pochłaniające energię kinetyczną, a także montaż odwodnienia liniowego i instalacji kanalizacji deszczowej, włączonej do istniejącego kolektora kanalizacji deszczowej na terenie stadionu.

W zakresie pierwszego etapu modernizacji mieści się też przebudowa pomieszczenia pod trybuną wschodnią na potrzeby zabudowy węzła cieplnego do zasilania systemu ogrzewania boiska, wykonanie systemu nawadniania boiska treningowego oraz systemu drenażu na boisku treningowym.

Drugi etap zakłada wykonanie robót budowlanych oświetlenia LED płyty boiska i toru żużlowego, włącznie z demontażem obecnych jupiterów oraz wybudowanie dodatkowego punktu kasowego od strony alei Powstańców Warszawy.

Trzecim zadaniem wybranego w przetargu wykonawcy będzie rozbiórka czterech wysokich masztów oświetleniowych.

Łącznie na modernizację stadionu ratusz planuje wydać około 7 milionów złotych.

Źródło: BIP Miasta Rzeszowa
Oprac. Kacper Ciuba

04-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)