REKLAMA

Modernizacja Stadionu Miejskiego. UM Rzeszowa wybrał wykonawcę

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rzeszowski urząd miasta wybrał wykonawcę modernizacji Stadionu Miejskiego przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie. Miasto do przebudowy dołoży ponad dwa miliony złotych.

Przechwytywanie_45_1

Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

Firma ADA Light z Gostynina będzie odpowiedzialna za modernizację Stadionu Miejskiego w Rzeszowie przy ulicy Hetmańskiej. Miasto chciało przeznaczyć na budowę 8,6 miliona złotych, ale prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc zdecydował, że miasto dołoży brakujące pieniądze i podpisze umowę z wymienioną powyżej firmą. Koszt remontu wyniesie 10 869 510,00 zł.

Był to już drugi przetarg na modernizację stadionu – drugi z ofertami przekraczającymi założony budżet. Remont jest istotny, ponieważ obecnie żaden z rzeszowskich obiektów nie spełnia norm, jakie są wymagane do organizacji piłkarskich meczów na poziomie 1. ligi lub spotkań na wyższym szczeblu.

23 października wiceprezes PZPN Marek Koźmiński ogłosił w Rzeszowie, że stadion przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie otrzymał warunkową licencję na rozgrywanie meczów pierwszoligowych. Jednym z czynników, jaki wpłynął na taką decyzję jest sytuacja związana z koronawirusem i obowiązującymi obostrzeniami. Wspomniana licencja jest ważna dla Apklan Resovii Rzeszów do końca rundy jesiennej. Później przestanie być ona ważna, dlatego miasto musi spieszyć się z modernizacją stadionu.

Wykonawca musi złożyć wymagane dokumenty do wtorku 10 listopada. Jeśli inni uczestnicy przetargu nie złożą odwołania, to umowa będzie podpisana około 20 listopada.

Przebudowę Stadionu Miejskiego podzielono na trzy części. Pierwsza z nich dotyczy przebudowy głównego boiska do piłki nożnej, boiska treningowego i toru żużlowego – w tym m.in. montażu podgrzewanej murawy i nowego drenażu. Drugi etap zakłada wykonanie robót budowlanych oświetlenia LED płyty boiska i toru żużlowego, włącznie z demontażem obecnych jupiterów oraz wybudowanie dodatkowego punktu kasowego od strony alei Powstańców Warszawy. Trzecim zadaniem wybranego w przetargu wykonawcy będzie rozbiórka czterech wysokich masztów oświetleniowych. O szczegółach inwestycji pisaliśmy TUTAJ.

Źródło: red.

08-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)