REKLAMA

GRZEGORZ BRAUN: Czy rząd planuje fałszerstwo wyborcze? (VIDEO)

|

GRZEGORZ BRAUN: Czy rząd planuje fałszerstwo wyborcze? (VIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. – Zakomunikowano nam, że władza nosi się z zamiarem odłożenia w czasie aktu wyborczego. To bardzo zły komunikat – komentował w piątek słowa rzecznika rządu Grzegorz Braun. – Czy rząd planuje fałszerstwo wyborcze? – pyta kandydat na prezydenta Rzeszowa. Konferencja odbywała się przed ogłoszeniem oficjalnego komunikatu Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w którym zarekomendowano “przełożenie wszelkich przedsięwzięć wyborczych na drugą dekadę czerwca”.

Przechwytywanie1_11

Foto: Rzeszów24.pl

 

Grzegorz Braun rozpoczął swoją piątkową konferencję prasową od krótkiego odniesienia się do debaty kandydatów na prezydenta Rzeszowa, która odbyła się w czwartek 22 kwietnia na antenie RMF FM.

Debata ta pozwoliła na jakąś próbkę konfrontacji postaw, poglądów kandydatów. Ledwie ta debata dobiegła końca, a już usłyszeliśmy z Warszawy, że władza kombinuje – mówił Grzegorz Braun, odpowiadając na słowa rzecznika rządu Piotra Müllera, jakie padły w czwartek, w programie “Tłit” Wirtualnej Polski.

Ze względu na kwestię potencjalnego ryzyka istnieje poważna możliwość przesunięcia terminu wyborów w Rzeszowie – przekazał rzecznik rządu. Decyzja w tej sprawie, jak mówił Piotr Müller, ma zapaść najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Kandydat Konfederacji uznał wypowiedź rzecznika rządu za bardzo zły komunikat, nie tyle dla sztabowców, czy jego komitetu, ale dla mieszkańców Rzeszowa. Wskazał on również, że jego sztab występuje w interesie mieszkańców Rzeszowa, których decyzja związana z wyborem nowego prezydenta miasta nie powinna być odkładana w czasie.

Prawdę mówiąc, skorzystamy na tej prolongacie ewentualnej kampanii, ponieważ będziemy mieli rozłożoną w czasie możliwość równoważenia nierównowagi sił, która jest między naszym skromnym komitetem a naszym przeciwnikiem, który dysponuje, zdawałoby się, niespożytymi siłami do tego, by tę kampanię prowadzić – stwierdził poseł.

 

Grzegorz Braun, odnosząc do możliwości przesunięcia terminu wyborów, skrytykował przy okazji działania pełniącego obowiązki prezydenta miasta Rzeszowa Marka Bajdaka.

Nie jest dobre dla miasta przedłużanie stanu bezkrólewia, jeśli w tym bezkrólewiu komisarz rządowy urzęduje w ratuszu i nie dokonuje tam niestety publicznego audytu działania ratusza, ale prowadzi jakąś rewizję, wchodzi coraz bardziej w papiery, w których na uczestników dotychczasowego układu może się tam coś niemiłego znajdzie – ocenił.

 

Kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa zaapelował do rządu o nieprzekładanie terminu wyborów.

Proszę nie ważyć się przekładać tych wyborów, skoro już ta kampania się rozpoczęła, mimo wyjątkowych przeciwności. Przecież pandemia dobra na wszystko. Jeśli władza dysponuje tym narzędziem propagandowym, to może w dowolny sposób przeszkadzać nam w prowadzeniu tej kampanii – zwracał się do rządzących Grzegorz Braun.

Czy rząd planuje fałszerstwo wyborcze? Fałszerstwem byłoby dopuszczanie się manipulacji, których elementem stałoby się odłożenie tych wyborów w czasie – dodał kandydat.

 

Sytuację skomentował też były wiceprezydent Rzeszowa Wiesław Walat, który podziela opinię Grzegorza Brauna, by nie przekładać terminu wyborów w Rzeszowie.

– Wybory muszą się odbyć. Panie premierze, proszę tak zrobić – apelował Wiesław Walat.

 

Jacek Ćwięka, rzecznik prasowy KWW “Grzegorz Braun – Konfederacja”, jako członek Miejskiej Komisji Wyborczej w Rzeszowie, stwierdził, że decyzja o przełożeniu terminu wyborów w Rzeszowie byłaby “czymś absurdalnym”.

Biegną terminy. Kiedy są już przygotowywane karty do wydruku i obwieszczenia, nagle zmiana terminu powoduje utrudnienie pracy komisji. To jest niedopuszczalne i mamy nadzieję, że to nie nastąpi – ocenił ewentualną zmianę terminu wyborów rzecznik komitetu wyborczego Grzegorza Brauna.

 

Tekst: Kacper Ciuba

23-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

grzegorz-braun-czy-rzad-planuje-falszerstwo-wyborcze-video-7416-00r2kc