REKLAMA

NIEOFICJALNIE: Wybory w Rzeszowie przełożone na czerwiec!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Według informacji dziennikarzy RMF FM, najprawdopodobniej przedterminowe wybory na urząd prezydenta Rzeszowa zostaną przełożone na 13 czerwca. Główny Inspektor Sanitarny opublikował oficjalny komunikat, w którym zarekomendował zmianę terminu, argumentując tę decyzję “niepewną sytuacją epidemiczną”.

20180710_130418-01_2_1

Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

 

RMF FM poinformował nieoficjalnie, że wybory prezydenckie w Rzeszowie, które miały zostać zorganizowane 9 maja, zostaną prawdopodobnie przełożone na 13 czerwca.

 

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował w tej sprawie oficjalny komunikat, w którym zaleca “przełożenie wszelkich przedsięwzięć wyborczych na drugą dekadę czerwca” (zapis oryginalny):

Podczas drugiej i trzeciej fali epidemii w Polsce, daty przedterminowych wyborów wójtów i burmistrzów oraz wyborów uzupełniających do rad gmin zostały przesunięte – po rekomendacji Głównego Inspektora Sanitarnego uzasadnionej niekorzystną sytuacją epidemiczną w kraju.

Pomimo tendencji schyłkowej trzeciej fali zachorowań na SARS-CoV-2 oraz prognozy poprawy sytuacji w najbliższych tygodniach, ciągle należy brać pod uwagę dynamicznie zmieniającą się sytuację i ryzyko wzrostu zachorowań – w szczególności pod kątem pojawiania się nowych wariantów koronawirusa.

Biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną w kraju, obostrzenia zdejmowane są ostrożnie, po gruntownej analizie epidemiologicznej w zestawieniu z sytuacją społeczno – ekonomiczną w kraju.

W opinii Głównego Inspektora Sanitarnego przedterminowe wybory samorządowe należy przełożyć z powodu wciąż nieustabilizowanej sytuacji epidemicznej. Zalecanym rozwiązaniem jest przełożenie wszelkich przedsięwzięć wyborczych na drugą dekadę czerwca 2021 r.

 

Źródło: GIS / gov.pl, RMF FM

23-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)