REKLAMA

Złożono pozwolenie na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki!

RZESZÓW / PODKARPACIE. – Udało się zrobić kolejny, ważny krok do rozpoczęcia budowy Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Wniosek o pozwolenie na budowę został złożony – mówi pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak.

3_24

Foto: ZK Architekci

 

Wniosek zawiera komplet dokumentów, które są niezbędne do tego, aby móc ubiegać się o pozwolenie na budowę. Wśród nich jest między innymi: projekt budowlany wraz z niezbędnymi uzgodnieniami, a także oświadczenie o prawie do dysponowania terenem pod inwestycję.

Aby uzyskać ten ostatni dokument konieczne było kupno działek, gdyż samorząd Rzeszowa nie był właścicielem całości gruntów pod budowę PCLA.

Formalności związane z zakupem dwóch działek prezydent Marek Bajdak sfinalizował 23 kwietnia. Miasto kupiło wówczas dwie działki wielkości około 20 arów, które należały do prywatnych właścicieli. Trzecią działkę na rzecz samorządu klub Resovia przekazał bezpłatnie.

 

Wcześniej prowadzone były w szybkim tempie prace nad podziałem gruntów. Przyspieszenie działań dotyczących budowy PCLA od początku było priorytetem Marka Bajdaka, który w lutym został pełniącym obowiązki prezydenta Rzeszowa.

Cieszę się, że udało się przyspieszyć działania związane z tym ważnym dla miasta i województwa przedsięwzięciem. Kosztowało to wiele wysiłku i pracy, ale satysfakcja jest ogromna. Cieszy mnie też bardzo, że inwestycja ma zapewnione wsparcie finansowe z ministerstwa sportu. Nie udałoby się to bez zaangażowania ze strony europosła Tomasza Poręby oraz wojewody Ewy Leniart, z którą byłem u wicepremiera Piotra Glińskiego rozmawiać o rządowej pomocy – mówi p.o. prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak.

 

1 czerwca na stadionie Resovii Wicepremier Piotr Gliński poinformował, że miasto otrzyma z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu 60 milionów złotych dofinansowania na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki.

Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki ma powstać na bazie obecnego obiektu przy ulicy Wyspiańskiego. Do dyspozycji sportowców ma być m.in. kryta sześciotorowa bieżnia, bieżnie rozbiegowe czy strefa siłowni i fizjoterapii, a trybuny pomieszczą prawie 10 tysięcy kibiców. Projekt PCLA jest gotowy.

 

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

 

09-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)