REKLAMA

Wicepremier Gliński: Ministerstwo dofinansuje Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. – Resovia jest miejscem gromadzącym młodzież i sportowców z całego Podkarpacia. Właśnie dlatego finansowanie Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki znalazło się w podpisanym przeze mnie wczoraj planie inwestycyjnym w obszarze inwestycji strategicznych dla sportu, razem z rzeszowskim basenem dla skoczków. Obie inwestycje są już realizowane – powiedział we wtorek wicepremier Piotr Gliński podczas wizyty na Stadionie Miejskim Resovia w Rzeszowie.

35cfc867-0477-4797-bbcd-85010d5e2b6c

W konferencji prasowej wzięli również udział m.in.: wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, posłowie na Sejm RP, przedstawiciele władz samorządowych, sportowcy, trenerzy oraz uczniowie szkoły mistrzostwa sportowego.

Trzeba przede wszystkim podziękować gospodarzom tego miejsca, miasta i regionu, że wspólnie możemy te inwestycje realizować – podkreślił minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu oraz wicepremier Piotr Gliński.

Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego finansowana jest w ramach planu rocznego Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Inwestycja otrzyma wsparcie w wysokości 60 milionów złotych w 3 ratach: 502 tys. zł. jeszcze w roku 2021 oraz 29 807 000 zł w roku 2022 i 29 691 000 zł w roku 2023.

 

Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki powstanie na bazie istniejącego obiektu przy ulicy Wyspiańskiego w Rzeszowie. Przygotowany już projekt zakłada oddanie do dyspozycji sportowców m.in.: krytej sześciotorowej bieżni, bieżni rozbiegowych oraz strefy siłowni i fizjoterapii. Trybuny obiektu pomieszczą niemal 10 tysięcy kibiców.

Planowana jest także budowa zaplecza treningowego dla dyscyplin lekkoatletycznych (bieg, bieg przez płotki, skok wzwyż, skok w dal, trójskok, pchnięcie kulą).

 

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wspiera również prace dotyczące przebudowy basenu miejskiego przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie, w miejscu którego powstaje basen dla skoczków. Na ten cel MKDNiS przekaże łącznie 12 509 000 zł w 2 ratach: 6 874 000 tys. zł w 2021 r. i 5 635 000 tys. zł w 2022 roku.

 

Źródło: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu / gov.pl, Serwis Rzeczypospolitej Polskiej

Foto: Danuta Matloch / MKDNiS, Serwis Rzeczypospolitej Polskiej


01-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)