REKLAMA

Zjednoczona Prawica uzgodniła. Przegrany przekaże poparcie w II turze

Kandydat ze Zjednoczonej Prawicy, który przegra w pierwszej turze wyborów na prezydenta Rzeszowa, w drugiej turze poprze kandydata tego obozu; to jedno z ustaleń niedzielnego spotkania – poinformował w poniedziałek, w Polsat News, Jarosław Gowin, lider Porozumienia.

Bez nazwy-2_8
Foto: archiwum Rzeszów24.pl

 

W niedzielę odbyło się spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy, czyli partii Prawo i Sprawiedliwość, Solidarnej Polski oraz Porozumienia Jarosława Gowina.

Jednym z tematów poruszanych na spotkaniu były przedterminowe wybory na urząd prezydenta Rzeszowa.

Zjednoczoną Prawicę w rzeszowskich wyborach będą reprezentować dwaj kandydaci startujący z własnych komitetów – Ewa Leniart, którą wspiera PiS oraz Marcin Warchoł popierany przez Solidarną Polskę i Porozumienie.

 

Jak poinformował Jarosław Gowin, w przypadku, gdy do drugiej tury wejdzie jeden kandydat Zjednoczonej Prawicy, drugi, który przegrał, będzie namawiał swoich wyborców do jego poparcia.

Kandydat ze Zjednoczonej Prawicy, który przegra w pierwszej turze wyborów na prezydenta Rzeszowa, w drugiej turze poprze kandydata tego obozu; to jedno z ustaleń niedzielnego spotkania – przekazał w Polsat News lider Porozumienia Jarosława Gowina.

 

Przypomnijmy, że Tadeusz Ferenc o rezygnacji ze stanowiska prezydenta Rzeszowa poinformował oficjalnie w środę 10 lutego. Jeszcze tego samego dnia decyzja Tadeusza Ferenca trafiła do rzeszowskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

Wybory miały zostać zorganizowane w niedzielę 9 maja, jednak najprawdopodobniej odbędą się 13 czerwca. Wynika to z projektu rozporządzenia, który w poniedziałek opublikowało Rządowe Centrum Legislacji.

Wcześniej, 23 kwietnia, Główny Inspektorat Sanitarny opublikował oficjalny komunikat, w którym zalecił “przełożenie wszelkich przedsięwzięć wyborczych na drugą dekadę czerwca”.

W opinii Głównego Inspektora Sanitarnego przedterminowe wybory samorządowe należy przełożyć z powodu wciąż nieustabilizowanej sytuacji epidemicznej – napisano w piątkowym komunikacie GIS-u.

 

Źródło: red., Polsat News

Oprac. Kacper Ciuba

27-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)