REKLAMA

Nowa data wyborów w Rzeszowie! Jest projekt rozporządzenia

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia premiera, z którego wynika, że przedterminowe wybory na urząd prezydenta Rzeszowa zostaną przesunięte z 9 maja na 13 czerwca.

20180710_130418-01_2_1

Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekty rozporządzeń, które dotyczą terminu przedterminowych wyborów w kilku polskich gminach, w tym również w Rzeszowie.

Według projektu rozporządzenia, nowa data przedterminowych wyborów prezydenta Rzeszowa zostanie wyznaczona na niedzielę 13 czerwca 2021 roku.

By rozporządzenie weszło w życie, musi je podpisać premier.

 

Projekt rozporządzenia jest dostępny TUTAJ

 

Przypomnijmy, że w piątek 23 kwietnia Główny Inspektorat Sanitarny opublikował oficjalny komunikat, w którym zalecił “przełożenie wszelkich przedsięwzięć wyborczych na drugą dekadę czerwca”.

W opinii Głównego Inspektora Sanitarnego przedterminowe wybory samorządowe należy przełożyć z powodu wciąż nieustabilizowanej sytuacji epidemicznej – napisano w piątkowym komunikacie GIS-u.

 

Źródło: red., BIP Rządowego Centrum Legislacji

26-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nowa-data-wyborow-w-rzeszowie-jest-projekt-rozporzadzenia-807-00r2kc