REKLAMA

WYBORY w Rzeszowie. Marek Poręba poparł Konrada Fijołka

RZESZÓW / PODKARPACIE. Marek Poręba, były wiceszef Platformy Obywatelskiej w Rzeszowie rozważał start w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Ostatecznie postanowił poprzeć kandydata opozycji Konrada Fijołka.

konrad marek3
Foto (2): materiały prasowe

Marek Poręba przed miesiącem rozważał start w wyborach z poparciem nowo utworzonego ruchu społecznego ” Łączy Nas Rzeszów”. W poniedziałek spotkał się z kandydatem na prezydenta Rzeszowa Konradem Fijołkiem.

W wyniku spotkania Marek Poręba przekazał poparcie Konradowi Fijołkowi oraz poinformował o wycofaniu się z deklaracji startu w wyborach. Swoją decyzję uzasadnił niepotrzebnym rozbijaniem głosów pomiędzy kandydatów reprezentujących podobne poglądy społeczne i polityczne.

Każdy głos w tych wyborach jest ważny i lepiej, żeby wzmacniał kandydaturę Konrada Fijołka, niż w jakimś stopniu osłabił – powiedział Marek Poręba.

Podczas spotkania Poręba przekazał tezy programowe jakie zostały zawarte w projekcie “Pokolenie 2000 – Rzeszów”.

Konrad Fijołek podziękował za deklarację współpracy i poparcia oraz pomysł związany z programowymi założeniami współpracy z młodymi mieszkańcami miasta Rzeszowa.  Podkreślił, że już wcześniejsze doświadczenia wspólnych działań i wiedza będzie mocnym wsparciem w jego kampanii.

konrad marek 1

Jedną z tez programowych projektu “Pokolenie 2000 – Rzeszów” jest też utworzenie przy prezydencie Rzeszowa stałego Zespołu Monitorowania Sytuacji Pandemicznej w Rzeszowie i Aglomeracji, mającej na celu wszelkie możliwe działania wsparcia, dla tych których bezpośrednio lub pośrednio dotknęła pandemia.

Nie możemy oddać Rzeszowa ludziom, którzy wierzą w sposób zarządzania a’la Obajtek. Nie możemy oddać Rzeszowa w ręce ludzi, dla których taki typ zarządzania jest wytłumaczalny i twierdzą, że nic się nie stało. – twierdzi Poręba.

Jak poinformował nas Marek Poręba, oświadczenie kandydatów nie miało charakteru konferencji prasowej ze względu na sytuację pandemiczną.

23-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wybory-w-rzeszowie-marek-poreba-poparl-konrada-fijolka-6425-00r2kc