REKLAMA

W sobotę protest rzeszowskich taksówkarzy: Grozi nam bankructwo

RZESZÓW / PODKARPACIE. – Grozi nam bankructwo – grzmią taksówkarze, którzy w sobotę 6 marca będą protestować w Rzeszowie. Taksówkarze chcą, by rząd otworzył gospodarkę.

pexels-photo-1448598

Foto: pexels.com

W sobotę 6 marca o godzinie 11:30 na parkingu przy ulicy Kilara (obok parkingu Olszynki Park) zbiorą się protestujący taksówkarze. Protest odbędzie się pod hasłem: “To już nie jest praca, to walka o przetrwanie”.

Organizatorzy protestu uważają, że kryzys branży taksówkarskiej jest związany z publicznymi dyskusjami na temat gastronomii, hotelarstwa, czy firm weselno-rozrywkowych i ograniczeniami dla tych gałęzi gospodarki.

Te branże to nasze “lokomotywy”, które pociągają za sobą wiele “wagonów”, w tym właśnie taksówkarzy. Rozporządzenia ograniczają lub zabraniają pracy tym branżom, dając jednak również wsparcie, na które przynajmniej część przedsiębiorców się kwalifikuje. Nam ogranicza się możliwość zarabiania – nie udzielając żadnej pomocy – twierdzą taksówkarze.

Oczekujemy od rządzących po prostu otwarcia gospodarki! Bez ściśle powiązanych gałęzi gospodarki z nasza branżą, będziemy zmuszeni do likwidacji firm! Grozi nam bankructwo. Możemy pracować, ale boimy się o to co przyniesie kolejny dzień, tydzień, miesiąc. Możemy pracować, ale to już nie jest praca tylko walka o przetrwanie – dodają ze zmartwieniem rzeszowscy taksówkarze.

Jak podają organizatorzy, Rzeszowski Protest Taksówkarzy ma na celu wyrazić gotowość tej grupy zawodowej do dalszych działań oraz zmotywować innych taksówkarzy z całego kraju do wywierania nacisku i presji na rząd.

Źródło: Rzeszowski Protest Taksówkarzy / Facebook

06-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-sobote-protest-rzeszowskich-taksowkarzy-grozi-nam-bankructwo-5306-00r2kc