REKLAMA

Dziś strajk rowerzystów. Chcą jeździć po bus-pasach, ale ratusz mówi “nie”

RZESZÓW. Rowerzyści organizują demonstrację na zasadach strajku włoskiego.

Z racji braku dialogu oraz ciągłego zamiatania problemu pod dywan przez rzeszowski ratusz i Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie planujemy przeprowadzić małą demonstrację na zasadach strajku włoskiego – mówi Arkadiusz Turoń ze stowarzyszenia Rowery.Rzeszów.pl.

Demonstracja odbędzie się w piątek, 19 czerwca, pomiędzy 15.30 a 16.30.

Rowerzyści sprzeciwiają się braku reakcji władz miasta na ich prośby o możliwość zezwolenia jednośladom poruszania się po buspasach. Zaplanowana demonstracja będzie polegała na przejeździe rowerem po ulicach, na których wyznaczone zostały buspasy i na których nie ma infrastruktury rowerowej zapewniającej rowerzystom bezpieczne poruszanie się po jezdni.

Trasa wyznaczona została aleja Piłsudskiego, al. Cieplińskiego, ul. Lisa-Kuli do ul. Dąbrowskiego, gdzie na wysokości Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego nastąpi nawrót i powrót tą samą  drogą, dalej ul. Grunwaldzką, ul. Kościuszki aż do Rynku (MAPA).

Przejazd nie będzie zgromadzeniem publicznym, będziemy zwykłymi użytkownikami dróg, o których ratusz ciągle zapomina i lekceważy przy podejmowaniu decyzji. Będziemy poruszać całkowicie zgodnie z przepisami. Chcemy po prostu by ratusz zrozumiał, że rowerzyści to też mieszkaocy Rzeszowa, którzy chcą po drogach poruszać się bezpiecznie i komfortowo – mówi Arkadiusz Turoń.

Przypomnijmy, że miasto oświadczyło już, że po nowych buspasach rowerzyści nie będą mogli jeździć.

Więcej na ten temat:

Zła wiadomość dla rowerzystów. Na buspasach nie będzie dla nich miejsca

fot. nagłówek: archiwum

18-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)