REKLAMA

Uczniowie powrócą do szkół w grudniu? Minister Czarnek odpowiada

POLSKA. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w rozmowie z Radiem Wnet przyznał, że istnieje szansa, by po 29 listopada przynajmniej częściowo powrócić do tradycyjnej formy nauczania w szkołach.

b56cd86c-22a9-4ac5-807b-1a94955e44f8
Foto: gov.pl

Po 29 listopada mamy szansę, przynajmniej stopniowo, wracać do szkół – powiedział w czwartek w Radiu Wnet minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Przypomnijmy, że nauka zdalna trwa od połowy października. Na początku objęto nią jedynie szkoły średnie, później zdecydowano o nauce zdalnej również w klasach IV-VIII w podstawówkach, a potem przyszedł czas na wprowadzenie nauki zdalnej także w klasach I-III. Obowiązujące rozporządzenie jest ważne do 29 listopada.

Szef resortu edukacji pytany w Radiu Wnet, do kiedy rząd planuje zamykać szkoły odpowiedział, że gdy w ciągu najbliższych tygodni krzywa zachorowań będzie wypłaszczona, to istnieje szansa na stopniowe przechodzenie szkół z powrotem do tradycyjnej formy prowadzenia lekcji.

Jeśli uda się to zrobić w ciągu tych kilkunastu dni, dzięki zaangażowaniu wszystkich Polaków, nauczycieli, uczniów, rodziców, przestrzeganiu wszystkich obostrzeń i rygorów, które są wprowadzane, nie po to, żeby kogoś blokować, ale by ratować życie i zdrowie, to jestem przekonany, że mamy szansę po 29 listopada przynajmniej stopniowo wracać do szkół – zapewniał Czarnek.

W piątek w Radiowej Jedynce minister edukacji i nauki dodał, że w pierwszej kolejności, jeśli pozwoli na to sytuacja, powrócą najstarsze roczniki szkół ponadpodstawowych i podstawowych oraz najmłodsze roczniki z klas I-III szkoły podstawowej.

 

Źródło: wnet.fm, Ministerstwo Edukacji Narodowej / Twitter

16-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)