REKLAMA

SESJA RM: Na dole parking, na górze kamienica

RZESZÓW. Teren przy ul. Słowackiego doczekał się bardzo ważnego dokumentu.

Tym dokumentem jest Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, który został już opracowany. Działka w rejonie ul. Słowackiego i Króla Kazimierza, która od lat wykorzystywana jest jako mały parking będzie mogła zostać zabudowana tylko zgodnie z zawartymi w planie założeniami.

Będzie mógł tu powstać parking dwukondygnacyjny i zabudowa kubaturowa, bo takie są ekonomiczne uzasadnienia – mówi Anna Raińczuk, dyrektor Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa

Dzięki planowi jedna z cenniejszych nieruchomości w mieście zostanie zabezpieczona przed przypadkową zabudową. Inwestor, który pokusi się na jej zakup, będzie musiał zrealizować inwestycje mieszczącą się w ramach planu. A plan jest bezwzględny i nie dopuszcza nowoczesnego obiektu. Zabudowa będzie musiała wpisać się w architekturę istniejących kamienic, stanowić przedłużenie pierzei, uwzględnić wysokość budynków, poziom okien, dach.

W tym miejscu na narożniku znajdowała się kamienica, która została wyburzona w okresie okupacji w latach 40-tych – przypomina dyrektor. – Była masywna, więc nie chodzi o jej odtworzenie. Teraz najważniejsze będą gabaryty budynku. Wyobraźnia architektów jest nieograniczona, więc liczę, że powstanie coś wyjątkowego – dodaje.

Parking przy ul. Słowackiego idzie na sprzedaż. Można tu wybudować budynek i parking dwupoziomowy

Parking przy ul. Słowackiego idzie na sprzedaż. Można tu wybudować budynek z dwupoziomowym parkingiem.

Radni po zapoznaniu się z planem odetchnęli z ulgą. Wszyscy od prawa do lewa zgodnie przyjęli dokument i wyrazili swój zachwyt.

To bardzo pozytywna wiadomość. Bardzo się cieszę, że po tylu latach plan w końcu został zrealizowany – mówi Robert Kultys, radny PiS. – Kiedyś groziła nam zabudowa parkingiem wielopoziomowym. Udało się przekonać radnych, że działki nie można sprzedać bez planu – dodaje.

Ale “ojcem” sukcesu, czuje się też PO. – To my wnioskowaliśmy o przygotowanie planu. Cieszymy się, że powstał – mówi Jolanta Kaźmierczak, radna PO.

W takim razie i mi wypada dołączyć się do chóru radości – żartował Wiesław Buż, radny Rozwoju Rzeszowa.

Działką w poprzednich latach było zainteresowanych kilku inwestorów. Ostatnio była cisza. Miasto czeka teraz na inwestorów, którzy będą chętni na jej zakup.

07-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

sesja-rm-na-dole-parking-na-gorze-kamienica