REKLAMA

SEJMIK: Sprawa Kuźniara pod znakiem zapytania

RZESZÓW. W kuluarach słuchać było, że na dzisiejszą sesję sejmiku województwa zapowiedziany był wniosek o odwołanie Lucjana Kuźniara ze stanowiska członka zarządu województwa.

Ale wniosek się nie pojawił  i – jak wynika z zapowiedzi marszałka Władysława Ortyla – nie pojawi się. – W wydanym oświadczeniu jasno poinformowałem, że taki wniosek na czerwcowej sesji się nie pojawi – mówi marszałek. Na pytania dziennikarzy o dalsze losy Kuźniara i jego pracę w zarządzie odpowiadał krótko: – Jak państwo widzą, pracuje. 

Polityka to takie zajęcie, w którym trzeba być przygotowanym na rożne rozwiązania, ewentualne propozycje stron. Jestem spokojny i czekam – komentuje Lucjan Kuźniar.

Kuźniar w dalszym ciągu przekonuje, że nie zna powodów, przez które został zawieszony w członkowskie w klubie Prawa i Sprawiedliwości.

Z pokorą czeka na dalsze decyzje marszałka, bo to jemu poddał się do dyspozycji. Czy we wrześniu pojawi się wniosek o jego odwołanie z zarządu województwa podkarpackiego? Tego nie wiadomo. – Wszystko zależy od marszałka. Jeśli radni podejmą taką decyzję, to ja to przyjmę do wiadomości – dodaje.

kuzniar

Jednym z powodów zawieszenia Lucjana Kuźniara w członkostwie w PiS miało być działanie na szkodę partii i narażenie na szwank jej dobrego imienia. Nie wiadomo, czy wpływ na to miał fakt, że żona radnego miała usłyszeć zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się wyłudzaniem VAT z tytułu fikcyjnego obrotu olejem rzepakowym na terenie Unii.

29-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

sejmik-sprawa-kuzniara-pod-znakiem-zapytania