RZESZÓW / PODKARPACIE. – Jesteśmy szczęśliwi mogąc przekazać tak długo wyczekiwaną informację. Przywracamy porody rodzinne – zakomunikował na Facebooku Szpital Miejski w Rzeszowie.
Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe
Szpital Miejski przy ulicy Rycerskiej w Rzeszowie przywraca porody rodzinne. Placówka przygotowała 10 zasad, których trzeba podczas nich przestrzegać.
Jak przekazuje placówka, ostateczną decyzję o możliwości porodu rodzinnego musi podjąć lekarz lub położna z izby przyjęć. Dokonają oni tego po wstępnym badaniu i analizie ryzyka epidemiologicznego.
W porodzie może uczestniczyć wyłącznie jedna osoba towarzysząca: ojciec dziecka lub (w szczególnych przypadkach) inna osoba. Przy porodzie nie może być obecna osoba objęta kwarantanną, osoba mająca styczność z chorym na Covid-19 lub podejrzanym o zakażenie.
Szpital podaje również, że przy przyjęciu osoba towarzysząca podlega takim samym procedurom, jak ta, która rodzi – musi ona mieć zmierzoną temperaturę, a także wypełnić formularz ankiety epidemiologicznej. Osoby zaszczepione lub tak zwani ozdrowieńcy powinni pokazać dokument określający ten status. Jeżeli taka osoba nie chorowała i nie jest zaszczepiona, będzie musiała przejść test antygenowy.
– Podczas procedury przyjęcia na Izbie Przyjeć przebywać może wyłącznie pacjentka. Osoba towarzysząca zostanie poproszona przez personel w odpowiednim momencie – informuje Szpital Miejski.
Osoba towarzysząca musi podczas przebywania w szpitalu:
– nosić maseczkę medyczną,
– nosić specjalną, dwuczęściową odzież ochronną,
– posiadać obuwie zmienne lub ochraniacze na buty,
– zachowywać bezpieczny dystans od innych,
– często dezynfekować ręce.
– Osoba towarzysząca nie opuszcza sali porodowej, o ile nie otrzyma takiego polecenia od personelu medycznego, a po dwóch godzinach od porodu opuszcza szpital – podaje placówka.
W przypadku cesarskiego cięcia szpital dopuszcza obecność osoby towarzyszącej w wyznaczonym miejscu sali porodowej celem kangurowania noworodka. Osoba towarzysząca po zabiegu cesarskiego cięcia musi jednak opuścić szpital – ma zakaz odwiedzin na sali pooperacyjnej.
Źródło: Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Rzeszowie / Facebook
lub zaloguj się aby dodać komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz