REKLAMA

Rzeszowski Szpital Miejski przywraca porody rodzinne!

RZESZÓW / PODKARPACIE. – Jesteśmy szczęśliwi mogąc przekazać tak długo wyczekiwaną informację. Przywracamy porody rodzinne – zakomunikował na Facebooku Szpital Miejski w Rzeszowie.

pixabay_10

Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

 

Szpital Miejski przy ulicy Rycerskiej w Rzeszowie przywraca porody rodzinne. Placówka przygotowała 10 zasad, których trzeba podczas nich przestrzegać.

Jak przekazuje placówka, ostateczną decyzję o możliwości porodu rodzinnego musi podjąć lekarz lub położna z izby przyjęć. Dokonają oni tego po wstępnym badaniu i analizie ryzyka epidemiologicznego.

W porodzie może uczestniczyć wyłącznie jedna osoba towarzysząca: ojciec dziecka lub (w szczególnych przypadkach) inna osoba. Przy porodzie nie może być obecna osoba objęta kwarantanną, osoba mająca styczność z chorym na Covid-19 lub podejrzanym o zakażenie.

 

Szpital podaje również, że przy przyjęciu osoba towarzysząca podlega takim samym procedurom, jak ta, która rodzi – musi ona mieć zmierzoną temperaturę, a także wypełnić formularz ankiety epidemiologicznej. Osoby zaszczepione lub tak zwani ozdrowieńcy powinni pokazać dokument określający ten status. Jeżeli taka osoba nie chorowała i nie jest zaszczepiona, będzie musiała przejść test antygenowy.

Podczas procedury przyjęcia na Izbie Przyjeć przebywać może wyłącznie pacjentka. Osoba towarzysząca zostanie poproszona przez personel w odpowiednim momencie – informuje Szpital Miejski.

 

Osoba towarzysząca musi podczas przebywania w szpitalu:

– nosić maseczkę medyczną,
– nosić specjalną, dwuczęściową odzież ochronną,
– posiadać obuwie zmienne lub ochraniacze na buty,
– zachowywać bezpieczny dystans od innych,
– często dezynfekować ręce.

Osoba towarzysząca nie opuszcza sali porodowej, o ile nie otrzyma takiego polecenia od personelu medycznego, a po dwóch godzinach od porodu opuszcza szpital – podaje placówka.

W przypadku cesarskiego cięcia szpital dopuszcza obecność osoby towarzyszącej w wyznaczonym miejscu sali porodowej celem kangurowania noworodka. Osoba towarzysząca po zabiegu cesarskiego cięcia musi jednak opuścić szpital – ma zakaz odwiedzin na sali pooperacyjnej.

 

Źródło: Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Rzeszowie / Facebook

12-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)