Rzeszowianka wicemistrzynią Polski w pływaniu! (ZDJĘCIA)

Rzeszowianka Dominika Kulaga wywalczyła wicemistrzostwo Polski podczas odbywających się w Olsztynie Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu.

132589547_698164237550934_8434359921871824412_n

Foto (8): Kamila Świeca / mat. nadesłane

W Olsztynie, w dniach 16-20 grudnia 2020 roku, rozegrano Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu. Bardzo dobre starty odnotowała Dominika Kulaga – rzeszowianka – studentka Psychologii Collegium Humanum, trenująca na co dzień w UKP Gryf Dębica.

Podopieczna trenera Kacpra Fary po pięknej walce w finale A mistrzostw Polski zajęła 2. miejsce i sięgnęła po srebrny medal oraz tytuł wicemistrzyni Polski w kategorii młodzieżowców na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. Uzyskany wynik plasuje zawodniczkę na 8. miejscu w Polsce wśród seniorów.

Utalentowana pływaczka podczas kolejnych zmagań wywalczyła również dwa finały. W konkurencji na 100 metrów stylem grzbietowym w finale A zajęła 4. lokatę w kategorii młodzieżowców. Do brązowego medalu zabrakło jej tylko 5 setnych sekundy. Uzyskany wynik dał 9. miejsce wśród seniorskich wyników. Na dystansie 100 metrów stylem zmiennym uzyskany wynik porannych eliminacji dał rzeszowiance awans do startu w finale B, gdzie zajęła 6. miejsce, co dało jej 16. miejsce wśród seniorów.

To nie pierwsze osiągnięcie sportowe zawodniczki z Rzeszowa. Dominika Kulaga jest członkinią kadry narodowej młodzieżowców, złotą i brązową medalistką Akademickich Mistrzostw Polski w Pływaniu 2020 (o czym pisaliśmy TUTAJ), brązową medalistką Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców 2019 w kategorii młodzieżowców oraz wielokrotną finalistką mistrzostw Polski.

Źródło: mat. nadesłane