Rzeszowianka z tytułem Mistrza Polski w pływaniu! (ZDJĘCIA, WIDEO)

Rzeszowianka Dominika Kulaga zdobyła tytuł Mistrza Polski i złoty medal na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym, a także brązowy medal na dystansie 50 metrów stylem klasycznym. Po oba medale utalentowana pływaczka sięgnęła podczas Akademickich Mistrzostw Polski, które w ten weekend odbyły się w Lublinie.

121367190_986466651831987_5308349281732378952_o

Rzeszowianka Dominika Kulaga, studentka psychologii Collegium Humanum w Rzeszowie, zdobyła złoty i brązowy medal podczas Akademickich Mistrzostw Polski 2019/2020, które odbywały się w Lublinie – od 9 do 11 października.

Tytuł mistrzowski w pływaniu rzeszowianka wywalczyła w sobotę, czyli drugiego dnia mistrzostw, gdzie rywalizowała na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym (zwycięski start można obejrzeć nad artykułem). W niedzielę Dominika sięgnęła po brązowy medal na dystansie 50 metrów stylem klasycznym.

Osiągnięte lokaty  dają rzeszowiance pierwsze miejsca wśród przedstawicieli uczelni niepublicznych w obu stylach. Dominika, jako jedyna reprezentantka Collegium Humanum, zapewniła też uczelni 17. miejsce w rankingu medalowym – pomimo konkurencji w postaci ponad 500 zawodników z 45 uczelni.

Dominika Kulaga wyczynowo trenuje pływanie, jest członkinią kadry narodowej młodzieżowców, brązową medalistką Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu 2019 oraz wielokrotną finalistką Mistrzostw Polski.