REKLAMA

Rzeszów wykupi chryzantemy od przedsiębiorców!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc postanowił, że miasto Rzeszów wesprze przedsiębiorców, którzy sprzedają chryzantemy. Wykupionych zostanie około 5 tysięcy sztuk.

pexels-e-hoff-1967604
Foto: pexels.com / zdjęcie poglądowe

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc podjął decyzję o wsparciu osób, które sprzedają chryzantemy.

W związku z tym, iż w ostatnich dniach cmentarze były zamknięte, handlowcy ponieśli duże straty finansowe. Dlatego też Prezydent postanowił, że miasto zakupi chryzantemy od sprzedających za kwotę ok. 50 tysięcy złotych. Powinno to wystarczyć na kupno około 5 tysięcy sztuk kwiatów – czytamy na oficjalnym profilu Urzędu Miasta Rzeszowa.

Zakupione przez miasto kwiaty zostaną posadzone na klombach, rabatach i pasach zieleni między jezdniami. Część chryzantem zostanie umieszczona na cmentarzach – na miejscach pochówku żołnierzy poległych w wojnach światowych.

Wcześniej, bo jeszcze 31 listopada decyzję o wykupieniu chryzantem od przedsiębiorców podjął prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, o czym pisaliśmy TUTAJ. Podobne postanowienie wydano też między innymi we Wrocławiu.

 

Źródło: red., UM Rzeszowa

02-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-wykupi-chryzantemy-od-przedsiebiorcow-2315-00r2kc