REKLAMA

Stalowa Wola odkupi chryzantemy od lokalnych sprzedawców!

STALOWA WOLA / PODKARPACIE. Samorząd miasta Stalowa Wola odkupi kwiaty od hodowców i sprzedawców, które posiadają przyznane przez miasto miejsca przy lokalnym cmentarzu komunalnym. Decyzję podjął prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Kwiaty będą nasadzone przez MZK i ozdobią przez resztę jesieni miasto.

chryzantemy
Foto: pixabay.com

Solidarność z producentami i sprzedawcami chryzantem oraz zniczy wymaga odważnych i zdecydowanych działań. Podjąłem decyzję o zakupie przez samorząd miasta Stalowej Woli chryzantem od hodowców kwiatów i sprzedawców mających miejsca handlowe, przyznane przez miasto, przy cmentarzu komunalnym w Stalowej Woli – poinformował na Facebooku prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Kwiaty odkupione przez miasto zostaną nasadzone przez MZK na terenie miasta, tworząc piękną Stalową Wolę w jesiennej szacie.

Miasto chce również odkupić od sprzedających znicze, które zostaną przekazane do organizacji patriotycznych, w celu upamiętnienia grobów naszych bohaterów w Polsce i za granicą.

Zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności tej decyzji, która może być nie tylko krytykowana, ale również uznana za nie do końca zgodną z procedurami. Nie mam jednak żadnych wątpliwości co do jej słuszności. Dziękuję Prezesowi MZK Radosławowi Sagatowskiemu za natychmiastowe podjęcie wspólnego działania. Okoliczności, w których znaleźli się hodowcy kwiatów i drobni kupcy ze Stalowej Woli wymaga z naszej strony solidarności, nie tylko w słowie, ale i konkretnych czynach. Liczę na pełne wsparcie tej decyzji ze strony Mieszkańców Stalowej Woli, którzy od zawsze mają w sobie wyjątkową odwagę i solidarność. Ten czas wymaga tego od nas jak nigdy dotąd – dodał Lucjusz Nadbereżny.

Źródło: Lucjusz Nadbereżny / Facebook

31-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

stalowa-wola-odkupi-chryzantemy-od-lokalnych-sprzedawcow-6184-00r2kc