REKLAMA

RZESZÓW. Jest kandydat na komisarza! Wniosek na biurku premiera

RZESZÓW / PODKARPACIE. Kancelaria Premiera otrzymała już od wojewody podkarpackiego wniosek o powołanie w Rzeszowie komisarza, który do czasu wybrania nowego prezydenta będzie zarządzał miastem. Jak dowiedzieli się reporterzy RMF FM, będzie nim prawdopodobnie Marek Bajdak, dotychczasowy dyrektor Wydziału Nieruchomości w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim.

20180710_130418-01_2_1
Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

W środę 17 lutego sędzia Marcin Dudzik, Komisarz Wyborczy w Rzeszowie, wydał postanowienie o wygaśnięciu mandatu prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Zostało ono opublikowane na stronie internetowej rzeszowskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

Dziennikarz RMF FM Marek Balawajder przekazał, że do czasu przedterminowych wyborów komisarzem pełniącym funkcję prezydenta Rzeszowa będzie najprawdopodobniej Marek Bajdak, dotychczasowy dyrektor Wydziału Nieruchomości w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim.

Jak podaje RMF, Marek Bajdak nie był nigdy zaangażowany politycznie do tej pory zajmował się gospodarką nieruchomościami Skarbu Państwa. Nie będzie on też startował w przedterminowych wyborach na prezydenta Rzeszowa.

Wniosek o powołanie komisarza trafił już do Kancelarii Premiera. Mateusz Morawiecki powoła go prawdopodobnie w połowie przyszłego tygodnia.

Według przepisów, prezydent Tadeusz Ferenc może zaskarżyć postanowienie o wygaśnięciu swojego mandatu w terminie do 7 dni od dnia jego doręczenia, czyli od 17 lutego.

 

Przypomnijmy, że Tadeusz Ferenc o rezygnacji ze stanowiska prezydenta Rzeszowa poinformował oficjalnie w środę 10 lutego. Jeszcze tego samego dnia decyzja Tadeusza Ferenca trafiła do rzeszowskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

Przedterminowe wybory powinny zostać rozpisane do 90 dni po 10 lutego. Termin ten może się wydłużyć ze względu na epidemię koronawirusa.

Źródło: red., RMF FM

19-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-jest-kandydat-na-komisarza-wniosek-jest-u-premiera-3885-00r2kc