REKLAMA

RZESZÓW. 47-latek włamał się do kiosku i zasnął

RZESZÓW / PODKARPACIE. W drugi dzień świąt policjanci interweniowali wobec leżącego na ulicy mężczyzny. Przy nim znajdowały się reklamówki wypełnione kosmetykami i papierosami. Okazało się, że przedmioty znalezione przy mężczyźnie pochodzą z włamania, a on sam był kompletnie pijany.

303-209985

Foto: archiwum KMP w Rzeszowie

W sobotę (25 grudnia br.) około godziny 22:30 na Placu Wolności policjanci podjęli interwencję wobec leżącego na ulicy mężczyzny. Był kompletnie pijany, a z uwagi na niską temperaturę groziło mu wychłodzenie. Przy leżącym mężczyźnie policjanci znaleźli reklamówki z kosmetykami, papierosami i wyrobami tytoniowymi.

Funkcjonariusze podejrzewali, że przedmioty te mogą pochodzić z włamania. Pijany mężczyzna nie był w stanie powiedzieć skąd je ma, a w pobliskich sklepach nie było uszkodzeń, które wskazywały na włamanie. O ustaleniach policjanci powiadomili dyżurnego komendy, natomiast 47-latka izolowali w izbie wytrzeźwień. Badanie wykazało u niego niemal 3 promile.

Wkrótce podejrzenia policjantów potwierdziły się. W wyniku dalszych sprawdzeń, przy ulicy Asnyka inny patrol zauważył kiosk z rozbitą szybą. Okazało się, że ktoś się do niego włamał. Policjanci podejrzewali, że przedmioty znalezione przy 47-latku pochodzą właśnie z włamania przy Asnyka. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy.

Na miejscu włamania policjanci wykonali czynności, a od właścicielki kiosku przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. Wartość strat została oszacowana na ponad 5 tysięcy złotych. Po wytrzeźwieniu 47-latek został przesłuchany. Przyznał się do winy. Jak wyjaśnił, po włamaniu i kradzieży upił się z kolegą i zasnął na ulicy, gdzie znaleźli go funkcjonariusze.

Na podstawie zebranego materiału policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Rzeszów

30-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-47-latek-wlamal-sie-do-kiosku-i-zasnal-3126-00r2kc