REKLAMA

Premier zdecydował. Wybory w Rzeszowie 13 czerwca!

RZESZÓW / PODKARPACIE. – Premier podjął decyzję o zmianie terminu na 13 czerwca – przekazał na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

20180630_maj0052_1421 (1)

Foto: Krystian Maj / archiwum KPRM

To już pewne. Wybory na urząd prezydenta miasta Rzeszowa odbędą się najwcześniej 13 czerwca. O decyzji premiera poinformował na Twitterze rzecznik rządu.

Główny Inspektor Sanitarny, ze względu na sytuację epidemiczną, wydał opinię wskazującą na zasadność przesunięcia daty wyborów przedterminowych i uzupełniających w samorządach. PKW nie zgłosiła zastrzeżeń. W związku z tym premier podjął decyzję o zmianie terminu na 13 czerwca – napisał Piotr Müller.

 

Przypomnijmy, że w piątek 23 kwietnia Główny Inspektorat Sanitarny opublikował oficjalny komunikat, w którym zalecił “przełożenie wszelkich przedsięwzięć wyborczych na drugą dekadę czerwca”.

W opinii Głównego Inspektora Sanitarnego przedterminowe wybory samorządowe należy przełożyć z powodu wciąż nieustabilizowanej sytuacji epidemicznej – napisano w piątkowym komunikacie GIS-u.

 

W poniedziałek Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekty rozporządzeń, które dotyczą terminu przedterminowych wyborów w kilku polskich gminach, w tym również w Rzeszowie.

Według projektu rozporządzenia, nowa data przedterminowych wyborów prezydenta Rzeszowa zostanie wyznaczona na niedzielę 13 czerwca 2021 roku.

Projekt rozporządzenia jest dostępny TUTAJ

 

 

źródło: red., Twitter

 

27-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

premier-zdecydowal-wybory-w-rzeszowie-13-czerwca-2762-00r2kc