REKLAMA

KOMUNIKAT: Poprawa jakości wody do spożycia w pow. przeworskim

POWIAT PRZEWORSKI / PODKARPACIE. Komunikat Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego dotycząca jakości wody do spożycia w wodociągu Świętoniowa (powiat przeworski).

kranik_1

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że Państwowy Powiatowy inspektor sanitarny w Przeworsku po zapoznaniu się z kolejnymi wynikami badań próbek wody pobranej w dniach 18 i 21 września 2020 rok do badania laboratoryjnego stwierdził, że woda w miejscowości Świętoniowa, Gwizdaj i Nowosielce jest przydatny do spożycia przez ludzi

W dalszym ciągu mieszkańcy miejscowości Chałupki Gorliczyna z wody wyciągowej mogą korzystać tylko do celów sanitarno-higienicznych, ponieważ jakość wody nie odpowiada wymaganiom określonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi  ze względu za przekroczenie parametru: mangan.

Pisaliśmy o tym TUTAJ

Źródło: 

Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Rzeszowie

Autpr: Amelia Krupik

23-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

poprawa-jakosci-wody-do-spozycia-w-pow-przeworskim-5469