REKLAMA

Brak przydatności wody do spożycia w pow. przeworskim

PODKARPACIE. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przeworsku po zapoznaniu z wynikami badań próbek wody pobranej w dniu 14.09.2020 rok do badania laboratoryjnego w ramach nadzoru z wodociągu Świętoniowa z punktów zgodności Szkoła Podstawowa – Chałupki 109 i Szkoła Podstawowa Grzęska 503 stwierdził brak przydatności wody do spożycia przez ludzi z wodociągu zaopatrującego miejscowości: Świętoniowa, Chałupki, Grzęska, Gwizdaj, Gorliczyna i Nowosielce (powiat przeworski). 

Woda nie odpowiada wymaganiom określonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi ze względu na przekroczenie parametrów: żelazo i mangan.

W związku z powyższym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przeworsku wydał decyzję administracyjną, w której polecił zobowiązanemu podjąć natychmiastowe działania zmierzające do poprawy jakości wody.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przeworsku na bieżąco prowadzi monitoring jakości wody. Ludność została poinformowana o braku przydatności wody do spożycia odpowiednim komunikatem.


Źródło: Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Rzeszowie

Autpr: Amelia Krupik

16-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

brak-przydatnosci-wody-do-spozycia-w-pow-przeworskim-4614