REKLAMA

Pomóż ocalić nóżkę Olusia!

16-miesięczny Oluś Kosiek z Krościenka Wyżnego urodził się bez kości piszczelowej i stawu skokowego. Jest jednak szansa na uratowanie nóżki chłopca. Do tego są potrzebne trzy kosztowne operacje na Florydzie i roczny pobyt w USA. Rodzice chłopca apelują o pomoc.

big_3417d76a-eec4-487b-a9fb-5f3bf2d7d524

Foto: Fundacja Siepomaga

Olusia można wesprzeć dowolną kwotą pod podanym linkiem: https://www.siepomaga.pl/nozka-olka. Zbiórka jest zweryfikowana przez Fundację Siepomaga.

Chłopiec po porodzie nie oddychał. Odzyskał oddech po resuscytacji. Nóżka Olusia była podwinięta. Lekarze ocenili, że u tak małego dziecka wszystko może szybko wrócić do normy. – W dzień, kiedy przyszedł na świat, tylko na zdjęciu widziałam moje cudo z czarną czuprynką i z dołeczkiem w brodzie, wiedziałam, że z nóżka jest coś nie tak, ale wierzyłam, że zaraz przyjdzie ktoś o tym porozmawiać. Nikt nie przyszedł… – relacjonuje matka dziecka. Okazało się, że sprawa jest poważniejsza.

Gdy chłopczyk miał 4 miesiące rodzice trafili na lekarza z Austrii. Zdiagnozował on chorobę – tibal hemimelia piszczelowa. Wówczas zalecił prostowanie stópki. Oluś ma za sobą 12 gipsów, operację i szynę korygującą. Leczenie w Austrii na pewnym etapie zostało zatrzymane. Tamtejsi lekarze nie byli w stanie zrobić nic więcej.

Podczas pobytu doktorów Paleya i Feldmana w Warszawie, rodzicom dziecka udało się zorganizować konsultacje z amerykańskimi specjalistami. Według nich austriacy postawili złą diagnozę. Chłopiec, oprócz wskazanych wcześniej dolegliwości, nie ma również stawu skokowego. Amerykanie stwierdzili, że wcześniejsze leczenie było zbędne.

Lekarze ze Stanów dali rodzicom chłopca 100% gwarancji powodzenia. Warunkiem jest przeprowadzenie na Florydzie trzech operacji. Potrzebny jest też roczny pobyt w USA. W przeciwnym razie Olusiowi grozi amputacja. Koszty są ogromne i przerastają rodziców, dlatego apelują oni o pomoc dla swojego synka.

05-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pomoz-ocalic-nozke-olusia-5401-kc2