REKLAMA

PODKARPACIE. Intensywny śnieg. Ponad 400 interwencji strażaków!

PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby podkarpaccy strażacy interweniowali ponad 400 razy. Wyjeżdżali do usuwania skutków intensywnych opadów śniegu na Podkarpaciu.

Przechwytywanie_114
Foto: archiwum Esanok.pl

Ponad 400 razy podkarpaccy strażacy byli ostatniej doby wzywani do usuwania skutków intensywnych opadów śniegu.

Nasze interwencje polegały głównie na usuwaniu połamanych drzew i konarów leżących na drogach i chodnikach. W kilku przypadkach wyjeżdżaliśmy do usunięcia drzew leżących na liniach energetycznych – informuje rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży pożarnej, bryg. Marcin Betleja.

Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiatach: krośnieńskim, leżajskim, rzeszowskim, strzyżowskim, sanockim i leskim. Na szczęście nie było osób poszkodowanych. W trzech przypadkach strażacy użyczyli także agregatów prądotwórczych w gospodarstwach, w których nie było prądu. Agregaty pomogły zasilić urządzenia medyczne niezbędne do podtrzymania życia chorym.

W poniedziałek 25 stycznia w Rzeszowie przy ulicy Broniewskiego tuż po godzinie 18:00 zawalił się dach hali magazynowej sklepu motoryzacyjnego tuż obok budynku, w którym kiedyś znajdował się sklep Tesco. Dach, a w zasadzie plandeka, która przykrywała halę, nie wytrzymała naporu ciężkiego śniegu.

Na szczęście w magazynie nikogo nie było. Nikt nie został ranny – potwierdza bryg. Betleja.

Źródło: KW PSP w Rzeszowie / gov.pl

26-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.