REKLAMA

Nielegalne szczepienia J&J w Rzeszowie? Minister zdrowia zapowiedział kontrolę

W piątek, w porannej Porannej Rozmowie RMF FM minister zdrowia został zapytany o rzekome szczepienia w Rzeszowie, z wykorzystaniem szczepionki Johnson & Johnson.

Takie działanie byłoby sprowadzeniem zagrożenia dla pacjentów – odpowiadał Adam Niedzielski i zapowiedział kontrolę Narodowego Funduszu Zdrowia.

EyhIcF8WgAAeEho
Foto: Adam Guz / KPRM

W Centrum Medycznym “Medyk” trwa kontrola NFZ w związku z przedświątecznymi szczepieniami w punkcie szczepień przy ulicy Rejtana. Narodowy Fundusz Zdrowia wyjaśnia, czy zaszczepione zostały nieuprawnione do tego osoby.

W tej sprawie mamy komentarz wojewody i rzecznika podkarpackiego oddziału NFZ.

 

W piątek, w Porannej Rozmowie RMF FM redaktor Robert Mazurek pytał ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, czy ten może jednoznacznie potwierdzić, że w Rzeszowie nie doszło do szczepień preparatem Johnson & Johnson.

Szef resortu zdrowia tłumaczył, że zarówno Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, jak i firma J&J zaprzeczyły, by szczepienia tym preparatem w ramach badań klinicznych odbywały się w Polsce. Minister zdrowia zapowiedział w tej sprawie kontrolę Narodowego Funduszu Zdrowia.

Takie działanie byłoby sprowadzeniem zagrożenia dla pacjentów – zaznaczył Niedzielski i dodał, że taka działalność podlega zawiadomieniu prokuratury.

 

Źródło: red., rmf24.pl

10-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nielegalne-szczepienia-jj-w-rzeszowie-minister-zdrowia-zapowiedzial-kontrole-3558-00r2kc