REKLAMA

Na Podkarpaciu działa skoncentrowana dyspozytornia medyczna (VIDEO)

|

Na Podkarpaciu działa skoncentrowana dyspozytornia medyczna (VIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. We wtorek 9 marca w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa, której tematem było funkcjonowanie dyspozytorni medycznej w nowym schemacie systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Podczas konferencji odniesiono się również do sytuacji epidemicznej na terenie województwa podkarpackiego.

Foto (2): Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

W konferencji wzięli udział: Ewa Leniart – wojewoda podkarpacki, Robert Bugaj – dyrektor Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie, Andrzej Kwiatkowski – dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie oraz Adam Sidor – Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

 

1 marca br. zakończono na Podkarpaciu proces koncentracji dyspozytorni medycznej w jednym rejonie operacyjnym.

Na dzień dzisiejszy mamy jedną dyspozytornię medyczną, jeden rejon operacyjny, obejmujący obszar całego województwa podkarpackiego – poinformowała wojewoda Ewa Leniart.

Nowy system usprawni działanie służb ratunkowych na terenie regionu. Wcześniej na terenie naszego województwa funkcjonowało aż 22 rejonów operacyjnych i 21 dyspozytorni medycznych. Kiedy pojawiała się konieczność zadysponowania zespołów ratownictwa medycznego do kilku nagłych zdarzeń, osoby w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego narażone były na wydłużone oczekiwanie na pomoc medyczną.

Jak podkreślała wojewoda, skuteczność działania skoncentrowanej dyspozytorni potwierdziła się w chwili podjęcia działań po wypadku ukraińskiego autokaru na autostradzie A4, do którego doszło w nocy z 5 na 6 marca br.

 

Więcej w materiale video.

09-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

na-podkarpaciu-dziala-skoncentrowana-dyspozytornia-medyczna-video-2251-00r2kc