REKLAMA

TRAGEDIA: Autokar przełamał bariery i zsunął się z nasypu (FOTO)

Przed północą na autostradzie A4 w Lutkowie w powiecie jarosławskim, autobus wiozący obywateli Ukrainy zjechał z drogi, wjechał w bariery zabezpieczające a następnie przełamując zabezpieczenie zsunął się z nasypu do rowu. Autokarem podróżowało 57 osób, 5 zginęło na miejscu, a jedna według nieoficjalnych informacji w szpitalu. Pozostali poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali.

Do wypadku autokaru, doszło około północy, na autostradzie A4 w Lutkowie w powiecie jarosławskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że autokarem podróżowali obywatele Ukrainy. Kierowca autobusu z nieznanych przyczyn zjechał z drogi, wjechał w bariery zabezpieczające a następnie przełamując zabezpieczenia zsunął się z nasypu do rowu. Pojazd przewrócił się na bok.

Autokarem podróżowało 57 osób, w tym dwóch kierowców. Na miejscu zginęło 5 osób – pasażerów autobusu. 41 rannych przewieziono do szpitali w Rzeszowie, Przemyślu, Jarosławiu, Przeworsku, Lubaczowie i Rudnej Małej. Pozostałe osoby, które nie odniosły obrażeń znajdują się w jednym z internatów na terenie Jarosławia.

Policjanci ustalili, że kierowca autobusu był trzeźwy.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracują policjanci, strażacy oraz służby ratownicze. Grupa dochodzeniowo-śledcza prowadzi oględziny i zabezpiecza ślady.

Na odcinku autostrady A4 między Jarosławiem a Przemyślem zablokowany jest pas ruchu w kierunku Korczowej. Policjanci kierują na objazd drogą krajową nr 94. Ruch w kierunku Jarosławia został przywrócony.

Informacji o osobach poszkodowanych w wypadku udziela Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu – nr tel. 47 8241 311.

KPP Jarosław / red.


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

foto: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu


06-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

autokar-przelamal-bariery-i-zsunal-sie-z-nasypu-foto-1690