REKLAMA

Michał z Woli Dalszej potrzebuje waszej pomocy

Michał Bazan z Woli Dalszej miał wypadek na motorze, w wyniku którego jest sparaliżowany od pasa w dół. 27-latek potrzebuje kosztownej rehabilitacji, która może mu pomóc w powrocie do sprawności.

big_52af8f02-6836-4673-9cd7-18b0c4d0242e

Foto: siepomaga.pl

Akcję można wesprzeć dowolną kwotą pod podanym linkiem: https://www.siepomaga.pl/michal-bazan. Zbiórka jest zweryfikowana przez Fundację Siepomaga.

Michał miał wypadek. Jechał motocyklem, z prędkością 60 kilometrów na godzinę. Cieszył się chwilą, powoli pokonując kilometry. Na zakręcie był rozsypany żwir. Motor wpadł w poślizg i wylądował na płocie, a on wyleciał w powietrze i uderzył kręgosłupem w słupek łączący siatkę w płocie. ogrodzenie zmiażdżyło mu kręgosłup w odcinku piersiowym, połamało żebra i obiło płuca. Operacja trwała 5 godzin, ale kręgosłupa nie dało się do końca naprostować ze względu na to, że Michał się wykrwawiał. Rdzeń jest zmiażdżony, więc rokowania są takie, że będzie on do końca życia sparaliżowany od pasa w dół.

Kiedy ostatni raz widziałam go przed wypadkiem, był silny, zdrowy, uśmiechnięty. Pozostał tym samym silnym facetem, choć jest mu zdecydowanie trudniej. W tydzień przeniosłam całe nasze życie z Wrocławia do Rzeszowa. Nie możemy się poddać w tym momencie – pisze dziewczyna Michała.

Potrzebna jest bardzo kosztowna rehabilitacja z użyciem egzoszkieletu, która przynosi świetne efekty. Życie osoby niepełnosprawnej nie jest proste. Potrzebne są też środki do zakupu wózka inwalidzkiego, dostosowania domu do nowej rzeczywistości i przerobienia samochodu tak, żeby można się nim było poruszać bez używania nóg, żeby Michał wrócił do swojego zawodu farmaceuty i mógł sam po tym wszystkim pomagać innym chorym.

Michał miał zbyt wiele planów, by odpuścić. Wiem, że będzie walczył z nadludzką siłą o każdy postęp. Wiem, że mu się uda i wierzę w niego, ale potrzebujemy waszej pomocy. Wszystkie zabiegi usprawniające to ogromny koszt, który musimy jakoś unieść. Sami nie damy rady, z wami tak! – apeluje dziewczyna 27-latka.

12-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.