REKLAMA

Marszałek Ortyl apeluje o udział w szczepieniach (WIDEO)

|

Marszałek Ortyl apeluje o udział w szczepieniach (WIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE.
Pragnę zachęcić wszystkich mieszkańców do szczepienia się. Już wiemy, że szczepionki mogą ratować zdrowie i życie milionów oraz pomóc wyjść z pandemii – powiedział podczas wtorkowej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego marszałek województwa Władysław Ortyl.

Przechwytywanie_112

Foto: Województwo Podkarpackie / YouTube

We wtorek 19 stycznia, podczas sesji Sejmiku Województwa Podkarpaciego radni przez aklamację przyjęli stanowisko w sprawie wyrażenia uznania i wdzięczności dla pracowników służb medycznych, pracujących nieustannie w stanie zagrożenia zdrowia i życia w dobie pandemii. Samorząd Województwa Podkarpackiego wyraził wdzięczność i uznanie za walkę z koronawirusem, lekarzom, ratownikom medycznym, pielęgniarkom, diagnostom i innym pracownikom medycznym, dziękując za ich stałe zaangażowanie w ratowanie życia mieszkańców w niezwykle trudnych warunkach.

Jak podaje Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, uchwała jest jednocześnie apelem do mieszkańców regionu o wsparcie, życzliwość i szacunek dla pracowników służby zdrowia, którzy codziennie ryzykują zdrowiem, a nawet życiem, pełniąc służbę w szpitalach, przychodniach i zespołach ratowniczych, ale także w ośrodkach zdrowia, hospicjach i zakładach opieki leczniczej, gdzie znajdują się osoby wymagające szczególnej troski.

O sytuacji pandemicznej w regionie mówiła w czasie obrad wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, skupiając się szczególnie na procesie szczepienia przeciw COVID-19

W naszym regionie jest przeszło 36 tysięcy osób wykonujących zawody medyczne. Do wczoraj (18 stycznia br. – przyp. red.) pierwszą dawkę szczepionki przyjęło 18 tysięcy 600 osób. Od wczoraj rozpoczęliśmy szczepienia grupy 80+ oraz pensjonariuszy DPS. Traktujemy to działanie absolutnie priorytetowo. Oczywiście, zdajemy sobie sprawę z sytuacji, jaka dotknęła wiele krajów UE, także i Polskę, związanej ze zmniejszeniem ilości dostaw szczepionek, co przekłada się także na nasz region. W regionie mamy 4178 punktów szczepień. Pragnę podziękować samorządom za uławianie dowozu osób starszych, niesamodzielnych do punktów szczepień – mówiła w czasie sesji wojewoda Ewa Leniart.

Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, podejmując kwestię walki z pandemią, podkreślił, że już ponad 60 procent członków personelu szpitali i jednostek służby zdrowia podległych samorządowi województwa już zostało zaszczepionych. Marszałek przedstawił także rekomendację Zarządu Województwa Podkarpackiego, zachęcając mieszkańców Podkarpacia do zgłaszania się na szczepienia przeciw COVID-19.

W imieniu własnym oraz zarządu województwa pragnę zachęcić wszystkich mieszkańców do szczepienia się. Już wiemy, że szczepionki mogą ratować zdrowie i życie milionów oraz pomóc wyjść z pandemii, co tak ważne jest dla naszego codziennego życia oraz gospodarki – powiedział marszałek Władysław Ortyl

Jak dowodzą autorytety naukowe, gdybyśmy się nie szczepili, to 75 procent społeczeństwa mogłoby zachorować, co w konsekwencji oznacza często ciężkie komplikacje zdrowotne, zagrożenie dla życia, szczególnie osób starszych. Bilans korzyści osobistych, gospodarczych i społecznych jednoznacznie wskazuje na niezbędną potrzebę szczepienia. Dlatego w imieniu zarządu województwa kieruję apel o zgłaszanie się na szczepienia do mieszkańców, włączając się w apele premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra Michała Dworczyka – podkreślił marszałek.

Później na sesji uchwalono m.in. budżet województwa na 2021 rok, o czym informowaliśmy TUTAJ.

Źródło: Biuro Prasowe UMWP

21-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

marszalek-ortyl-apeluje-o-udzial-w-szczepieniach-wideo-5215-00r2kc