REKLAMA

Marcin Warchoł obiecuje Rio na Żwirowni i stok narciarski w Matysówce (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. We wtorkowe popołudnie Marcin Warchoł zorganizował dwa briefingi prasowe. Podczas pierwszego z nich kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa zadeklarował, że chce rozbudowywać miejskie plaże, a w trakcie drugiego obiecał między innymi budowę stoku narciarskiego w Matysówce.

DSC_9309

Będą rosły plaże, będą rosły palmy. Obiecuję państwu, będzie tu prawdziwa Copacabana – zadeklarował Marcin Warchoł.

Kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa symbolicznie wysypał na Żwirowni ciężarówkę piasku, by pokazać, w jaki sposób chce rozbudowywać miejskie plaże.

Wykoszę szuwary. Zagospodaruję je na plażę. Widzę tam ogromny potencjał. Nie jest to trudne, jak widać – mówił wiceminister, gdy ciężarówka wysypywała piasek.

Kandydat zapowiedział, że podobne plaże chce tworzyć w wielu miejscach Rzeszowa, między innymi nad Wisłokiem, czy nad rzeszowskim zalewem.

 

DSC_9002

Marcin Warchoł przypomniał również, że już kilka tygodni temu zapowiedział budowę Wodnego Placu Zabaw w miejscu nieczynnej od 20 lat fontanny na rzeszowskich bulwarach.

Jest w tym miejscu do tego odpowiednia infrastruktura, jest kanalizacja, nie wierzcie tym, którzy twierdzą, że nic się nie da zrobić. Sami nic nie robili przez 20 lat i nagle zniechęcają ludzi i wprowadzają defetyzm. Nie wierzcie tym, którzy usprawiedliwiają swoje lenistwo. Da się zrobić i tam będzie Park Wodny – dodał Marcin Warchoł.

 

Wiceminister obiecał, że jako prezydent Rzeszowa będzie dążył do wybudowania aquaparku, którego koncepcję ma wkrótce zaprezentować.

Oczywiście w zakresie sportu i rekreacji to także moje zobowiązanie, by wybudować Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki. Przypomnę, że jeszcze na długo przed kampanią jako jedyny ze startujących kandydatów zabiegałem o tą inwestycję u Pana Premiera Piotra Glińskiego, gdy nikt jeszcze o żadnej kampanii nie myślał – mówił Marcin Warchoł, odnosząc się do wtorkowej wizyty wicepremiera Glińskiego, gdzie pojawił się on u boku kontrkandydatki Warchoła, Ewy Leniart.

 

Program dla osiedla Matysówka. Marcin Warchoł: Rzeszów musi mieć stok narciarski

Matysówka 3

Marcin Warchoł pojawił się też na osiedlu Matysówka, gdzie w towarzystwie byłego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca przedstawił swój program dla tamtejszych mieszkańców.

Jak stwierdził, jedną z możliwych inwestycji na osiedlu jest uruchomienie stoku narciarskiego. Wiceminister przypominał, że w przeszłości były już czynione w tym kierunku rozmowy w tym kierunku.

Rzeszów musi mieć stok narciarski. Stok narciarski jest w Przemyślu, jest w Krzeszowie. Rzeszów ma być gorszy? Stolica innowacji nie ma stoku narciarskiego. Dzięki panu prezydentowi byli tutaj inwestorzy, którzy rozpisali cały projekt. Sprawa jest rozwojowa. Koszt inwestycji to 47 milionów złotych – mówił Marcin Warchoł.

 

Stok ze sztucznym naśnieżeniem o długości 1100 metrów miałby zostać wzbogacony między innymi o snowpark, kolejkę linową czy infrastrukturę sportowo-rekreacyjną służącą rekreacji w lecie (stok rowerowy). Dodatkowo na tym terenie miałby zostać wybudowany parking na 400 samochodów.

Matysówka 1

Trzeba wierzyć w marzenia, trzeba je realizować i trzeba nie bać się trudnych tematów. Żaden z kandydatów o tym nie wspomniał, a to jest najważniejsze. Dzięki temu przyjdzie biznes, osiedle będzie rozkwitało – zapewnił kandydat.

Wydaje się, że to niemożliwe, ale wiele inwestycji zrealizowaliśmy w Rzeszowie takich inwestycji, które wydawały się niemożliwe. Chociażby okrągła kładka, ogrzewane przystanki, most linowy i wiele innych inwestycji – dodał Tadeusz Ferenc.

 

Głównymi punktami programu Marcina Warchoła dla osiedla Matysówka są:

1. Stok narciarski.

2. Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 34

3. Rozbudowa ulic Wierchowej, Wichrowej, Nowe Wzgórze.

4. Budowa kanalizacji deszczowej.

 

Tekst: Kacper Ciuba
Źródło, foto: Sztab Marcina Warchoła

 

02-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)