REKLAMA

Korpus Wsparcia Seniorów. Zgłoszenia w rzeszowskim MOPS-ie

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od soboty 24 października cały kraj jest w strefie czerwonej. Specjalne obostrzenia obowiązują m.in. seniorów. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej uruchomił lokalne infolinie dla osób chcących w ramach wolontariatu wesprzeć osoby starsze.

hands-4344711_1280

Foto: pixabay.com

Seniorzy, zostańcie w domu. Nie jesteście pozostawieni sami sobie. Zależy nam na tym, żebyście państwo ten trudny czas przeżyli w zdrowiu i poczuciu bezpieczeństwa. Pamiętajmy, aby nieść pomoc osobom starszym, które powinny zostać w domach. Bądźmy odpowiedzialni – dbając o siebie, dbamy też o innych – apelował podczas piątkowej konferencji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów premier Mateusz Morawiecki.

Od soboty osoby powyżej 70. roku życia obowiązuje ograniczenie przemieszczenia się – z wyłączeniem wykonywania czynności zawodowych, zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego czy też udziału we mszy świętej lub obrzędów religijnych. Jest to jedno z dodatkowych obostrzeń, jakie wprowadził rząd. Pisaliśmy o nich TUTAJ.

Zgodnie z zapowiedziami rząd uruchomił program Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów, dzięki któremu pomoc seniorom w okresie pandemii koronawirusa i działania podejmowane w tym zakresie przez rząd, samorządy, ośrodki pomocy społecznej i wolontariuszy mają przebiegać sprawniej, a osoby starsze mają uzyskać niezbędną pomoc w trudnym czasie. Koordynatorem programu jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Za pośrednictwem strony internetowej wspierajseniora.pl każdy wolontariusz może zgłosić się do Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. W Rzeszowie działania korpusu koordynuje również Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, pod numerami telefonów 17 853 57 53 lub 17 853 39 27 również można zgłosić chęć pomocy seniorom.

Seniorzy swoje potrzeby mogą zgłaszać poprzez infolinię: 22 505 11 11. Za jej pośrednictwem osoby starsze będą mogły poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które są utrudnione przez pandemię.

Źródło: MOPS w Rzeszowie, gov.pl. KPRM / Twitter

24-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

korpus-wsparcia-seniorow-zgloszenia-w-rzeszowskim-mops-ie-8295-00r2kc