REKLAMA

Koalicja „Ostatniego dyżuru”

PODKARPACIE. Po niespełna miesiącu trwania akcji „Ostatni dyżur”, kampanię poparły organizacje pacjenckie oraz samorządy zawodów zaufania publicznego.

24 czerwca 2015 r. Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych zaprosiła organizacje reprezentujące pacjentów oraz samorządy zawodów zaufania publicznego na spotkanie, podczas którego przedstawiła cel i ideę kampanii „Ostatni dyżur” oraz zaapelowała o poparcie akcji.

Grażyna Rogala-Pawelczyk, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, przeczytała tekst Deklaracji poparcia „Ostatniego dyżuru”. Pod deklaracją znajdziemy nazwy takich instytucji jak: Polska Koalicja Organizacji Pacjentów Onkologicznych, Federacja Pacjentów Polskich, Stowarzyszenie Osób ze Stwardnieniem Rozsianym, Krajowa Izba Lekarsko-Weterynaryjna oraz Naczelna Rada Lekarska!

Przyłączenie  się do koalicji „Ostatniego dyżuru” instytucji i organizacji świadczy o tym, jak kampania jest potrzebna i że problem, którego dotyka jest wyzwaniem dla całego społeczeństwa w tym polskich pacjentów i przedstawicieli zawodów zaufania publicznego.

Poparcie „Ostatniego dyżury” przez organizacje pacjenckie i samorządy zawodowe jest dla nas bardzo budujące. Każde wsparcie kampanii jest na wagę złota i mobilizuje nas do dalszych działań. Dzięki takiemu poparciu jesteśmy w stanie trafić z naszym apelem do jeszcze większej rzeszy ludzi i wspólne zawalczyć o zdrowie i życie wszystkich Polaków –  komentuje prezes NRPiP, Grażyna Rogala – Pawelczyk.

Przedstawiciele środowisk zgodnie stwierdzili, że zdrowie i życie to najważniejsze wartości, o które trzeba walczyć. Organizacje pacjentów i samorządy zawodowe wyraziły mocne zaniepokojenie zagrożeniem społecznym, wynikającym z malejącej liczby pielęgniarek i położnych.

Organizacje pacjenckie i samorządy zawodowe zdeklarowały też wszelką pomoc w promowaniu kampanii oraz zbieraniu recept – apelu do polskich decydentów o zagwarantowanie społeczeństwu odpowiedniej opieki pielęgniarskiej i położniczej.

Receptę „Ostatniego dyżuru” można podpisać na stronie internatowej kampanii TUTAJ. 

materiały prasowe, fot. archiwum

ZOBACZ TEŻ:

Młodzi nie chcą do służby zdrowia, najstarsza pielęgniarka ma 80 lat. Mamy „dziurę pokoleniową”! [WIDEO,PETYCJA]

25-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)