REKLAMA

Kibice Stali Rzeszów chcą zachować jupiter. Zbiórka pieniędzy

RZESZÓW / PODKARPACIE. 18 stycznia ratusz informował o zatrzymaniu historycznego fragmentu oświetlenia Stadionu Miejskiego w Rzeszowie. Niewiele później wycofał się jednak z tego pomysłu ze względu na koszty. Fragment jupitera ratuje klub Stal Rzeszów oraz jego kibice, którzy w tym celu zorganizowali specjalną zbiórkę.

Bez nazwy-1_10

Foto: Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe

Jeden z jupiterów zostanie na Stadionie Miejskim! Ponad 50-metrowe maszty oświetleniowe stadionu przy ulicy Hetmańskiej były jednym z symboli Rzeszowa. Powstały prawie 50 lat temu. W związku z przebudową Stadionu Miejskiego „Stal” w Rzeszowie musiały zostać usunięte. Zastąpią je dwa nowoczesne maszty oświetleniowe, które powstaną na koronie stadionu, po stronie zachodniej – poinformowano na oficjalnym profilu na Facebooku Urzędu Miasta Rzeszowa w poniedziałek 18 stycznia br.

21 stycznia ratusz stwierdził jednak, że zachowanie jupitera będzie zbyt kosztowne i wycofał się z tej inicjatywy. Gdy jupiter przygotowywano już powoli do wywiezienia na złom, prezes sekcji piłkarskiej Stali Rzeszów Rafał Kalisz zadeklarował, że pokryje koszty odkupienia i renowacji fragmentu jupitera, a dokładniej jego górnej części.

Kibice Stali Rzeszów postanowili utworzyć zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl, która ma pomóc w pokryciu kosztów wykupienia historycznego jupitera.

Teraz czas na nas kibiców, sympatyków Stali Rzeszów oraz mieszkańców miasta Rzeszowa i okolic dla których Jupiter jest częścią historii jak również ma wartość sentymentalną o zebranie sumy w kwocie 16000 złotych. Pamiętajmy że włączyliśmy się w akcję ratowania Jupitera i zadeklarowaliśmy się, że wykupimy lub pomożemy w jego wykupie aby nie poszedł na złom. A więc wpłacamy i dalej działamy! – czytamy w opisie zrzutki.

  • Link do zrzutki kibiców Stali Rzeszów – TUTAJ

 

 

Przypomnijmy, że demontaż czterech 52-metrowych masztów oświetleniowych na Stadionie Miejskim przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie rozpoczęto w poniedziałek 11 stycznia. Zabłysły one w lipcu 1974 roku podczas spotkania Stali Rzeszów z Siarką Tarnobrzeg.

Słupy zostaną zastąpione dwoma 61-metrowymi masztami oraz oświetleniem na dachu trybuny wschodniej. Ma ono oświetlać, zarówno płytę boiska, jak i tor żużlowy, a w razie potrzeby również inne obiekty, jak na przykład scenę w trakcie koncertu.

ZOBACZ TAKŻE:

RZESZÓW. Demontaż słupów oświetleniowych na Stadionie Miejskim (ZDJĘCIA)

31-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kibice-stali-rzeszow-chca-zachowac-jupiter-zbiorka-pieniedzy-7342-00r2kc