REKLAMA

Grzegorz Braun: W Rzeszowie nie będzie segregacji sanitarnej (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

Grzegorz Braun: W Rzeszowie nie będzie segregacji sanitarnej (VIDEO, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. – Tu w Rzeszowie nie będzie segregacji sanitarnej. Nie będzie dzielenia obywateli na lepszych i gorszych – mówił w poniedziałek na rzeszowskim Rynku Grzegorz Braun, kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa.

DSC_0131_1

 

Grzegorz Braun stanowczo sprzeciwił się dzieleniu mieszkańców, do którego, jak mówił, może dojść przez ryzyko wprowadzenia tak zwanych paszportów sanitarnych.

Jako poseł codziennie otrzymuję sygnały o naciskach na żołnierzy, innych funkcjonariuszy służb mundurowych, ale także pracowników administracji, systemu lecznictwa, systemu edukacji. Wreszcie o naciskach na różne grupy społeczne i wiekowe. Celem tych nacisków jest wyegzekwowanie przyzwolenia, najlepiej entuzjastycznego, na poddanie procedurom medycznym, których cel, charakter i celowość pozostają dyskusyjne – stwierdził Braun.

 

Poseł zaznaczał, że gwarancja równości wobec prawa wyklucza dyskryminowanie jakichkolwiek grup i stwierdził, że dostęp do opieki zdrowotnej oraz przestrzeni publicznej powinien być dla każdego taki sam.

DSC_0104

 

Te naciski należy określić jako bezprawie. To naruszenie prawa do prywatności, prawa do nie bycia poddawanym eksperymentom medycznym. Nasi rodacy są poddawani presji i to presja, której trudno się oprzeć pojedynczemu człowiekowi. Jako prezydent Rzeszowa dołożę wszelkich starań, aby takie praktyki ukrócić. Rzeszów niech będzie strefą ludzi wolnych od formalnych czy nieformalnych nacisków – zapewnił Grzegorz Braun.

Tu w Rzeszowie nie będzie segregacji sanitarnej. Nie będzie dzielenia obywateli na lepszych i gorszych, dyskryminacji urzędowej, nie będzie wykluczenia z przestrzeni publicznej ludzi na podstawie barbarzyńskiego kryterium, jak korzystanie, bądź nie korzystanie z pewnego rodzaju usług medycznych – mówił kandydat na prezydenta Rzeszowa.

DSC_0154

 

Więcej w materiale video!

 

 

Foto: Justyna Żuczek

 


17-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

grzegorz-braun-w-rzeszowie-nie-bedzie-segregacji-sanitarnej-zdjecia-video-7935-00r2kc