REKLAMA

Fragment jednego z jupiterów pozostanie na Stadionie Miejskim w Rzeszowie!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Urząd Miasta Rzeszowa poinformował, że fragment jednego z demontowanych, 47-letnich jupiterów pozostanie na terenie Stadionu Miejskiego w Rzeszowie. Ich demontaż rozpoczął się w pierwszej połowie stycznia.

Bez nazwy-1_11

Foto: Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe

W poniedziałek 11 stycznia 2021 rozpoczęto demontaż czterech 52-metrowych masztów oświetleniowych na Stadionie Miejskim przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie. Na każdym z nich znajdują się 52 lampy o mocy 2000 W. Słupy zostaną zastąpione dwoma 61-metrowymi masztami oraz oświetleniem na dachu trybuny wschodniej. Ma ono oświetlać, zarówno płytę boiska, jak i tor żużlowy, a w razie potrzeby również inne obiekty, jak na przykład scenę w trakcie koncertu.

Urząd Miasta Rzeszowa poinformował, że podjęto działania, które mają pozwolić na zachowanie fragmentu jednego z blisko 50-letnich jupiterów.

– Jeden z jupiterów zostanie na Stadionie Miejskim! Ponad 50-metrowe maszty oświetleniowe stadionu przy ulcy Hetmańskiej były jednym z symboli Rzeszowa. Powstały prawie 50 lat temu. W związku z przebudową Stadionu Miejskiego „Stal” w Rzeszowie musiały zostać usunięte. Zastąpią je dwa nowoczesne maszty oświetleniowe, które powstaną na koronie stadionu, po stronie zachodniej – poinformowano na oficjalnym profilu na Facebooku Urzędu Miasta Rzeszowa.

– Historyczne jupitery dla wielu mieszkańców Rzeszowa miały ogromną wartość sentymentalną. Pojawiły się sugestie ze strony mieszkańców, aby ocalić część jednego z masztów jako pamiątkę. Stal Rzeszów, w porozumieniu z Urzędem Miasta Rzeszowa, podjęła działania zmierzające do pozostawienia części jednego z jupiterów i umieszczenia go na terenie stadionu – czytamy dalej w komunikacie.

 

ZOBACZ TAKŻE:

RZESZÓW. Demontaż słupów oświetleniowych na Stadionie Miejskim (ZDJĘCIA)

18-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

fragment-jednego-z-jupiterow-pozostanie-na-stadionie-miejskim-w-rzeszowie-5030-00r2kc