REKLAMA

Ewa Leniart: Rząd dofinansuje budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego

W poniedziałek, w siedzibie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Ewa Leniart spotkała się z szefem tego resortu, wicepremierem Piotrem Glińskim. Kandydatka na prezydenta Rzeszowa uzyskała od ministra zapewnienie o wsparciu ze środków rządowych budowy Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego na terenie obecnego stadionu Resovii.

Leniart_Gliński

Foto: Biuro Prasowe KWW Ewy Leniart Wspólny Dom Rzeszów

Z radością przekazuję mieszkańcom Rzeszowa dobre wiadomości z Warszawy. W trakcie dzisiejszej rozmowy o potrzebach sportu w Rzeszowie wicepremier prof. Piotr Gliński potwierdził, że kierowany przez niego resort przeznaczy kilkadziesiąt milionów złotych na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. Ta decyzja oznacza zielone światło dla realizacji tego wyczekiwanego od lat przedsięwzięcia – powiedziała Ewa Leniart po zakończeniu spotkania w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Ewa Leniart zaznaczyła, że samorządy miasta i województwa nie byłyby w stanie samodzielnie udźwignąć takiego ciężaru finansowego, by samodzielnie zrealizować tę inwestycję.

Rozmowy Ewy Leniart z wicepremierem Piotrem Glińskim dotyczyły również przekazania środków na rozwój infrastruktury treningowej dla rzeszowskich skoczków do wody.

Obie inwestycje sprawią, że Rzeszów stanie się miastem tętniącym życiem i wreszcie będzie areną wydarzeń sportowych o międzynarodowej randze. Pozwolą także rzeszowskim sportowcom trenować i podnosić swoje umiejętności w warunkach spełniających światowe standardy – twierdzi Ewa Leniart.

 

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, pełniący obowiązki prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak złożył w ministerstwie wniosek o dofinansowanie Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki ze środków budżetu państwa. To uruchamia proces umożliwiający skompletowanie dokumentacji niezbędnej do rozpoczęcia prac budowlanych.

 

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne ma być najnowocześniejszym tego rodzaju obiektem w stolicy województwa. Jego trybuny będą mogły pomieścić prawie 10 tysięcy kibiców. Oprócz 6-torowej bieżni centrum będzie dysponowało m.in. strefą siłowni i fizjoterapii.

Przypomnijmy, że w piątek Ewa Leniart w towarzystwie pełniącego obowiązki prezydenta Rzeszowa Marka Bajdaka, europosła PiS Tomasza Poręby oraz prezesa klubu CWKS Resovia Aleksandra Bentkowskiego poinformowała, że Rzeszów przejął wszystkie działki niezbędne do realizacji Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki

Miasto nabyło około 20 arów działki w formie odpłatnej (za ok. 1,1 miliona złotych). Natomiast umowa zawarta z CWKS Resovią zakłada, że Resovia przekaże pozostałe niezbędne działki bez opłat.

 Porozumienie ze stycznia 2018 roku przewidywało 25-procentowy udział w inwestycji po stronie gminy, 25-procentowy udział po stronie marszałka 25 i 50-procentowy wkład po stronie ministerstwa. Jak mówił Bajdak, łączny koszt budowy Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki oszacowano na 120 milionów złotych

Zakładamy, że te parytety nie ulegną zmianie – podkreślał wówczas p.o. prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak.

 

Źródło: red., Biuro Prasowe KWW Ewy Leniart Wspólny Dom Rzeszów

26-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ewa-leniart-rzad-dofinansuje-budowe-podkarpackiego-centrum-lekkoatletycznego-3174-00r2kc