REKLAMA

Do 28 marca Ryanair zawiesił wszystkie loty z Jasionki

RZESZÓW / PODKARPACIE. Do 28 marca 2021 roku przewoźnik Ryanair zawiesił loty z lotniska w Jasionce. Obecnie podrzeszowski port lotniczy obsługuje jedynie rejsy z i do Warszawy (PLL LOT).

jasionka_1

Foto: Port Lotniczy “Rzeszów-Jasionka”

Ze względu na trudną sytuację epidemiczną linie lotnicze zawieszają swoje rejsy. Dotyczy to między innymi przewoźnika Ryanair, który już pod koniec zeszłego roku informował o anulowaniu wszystkich swoich lotów w dniach od 10 do 31 stycznia. Dotyczyło to pięciu portów lotniczych z Polski, w tym Rzeszowa. Teraz irlandzki przewoźnik przedłużył ten termin aż do wiosny.

 

Ryanair postanowił zawiesić swoje loty z i do lotniska w Jasionce do 28 marca.

Potwierdzam informacje dotyczące Ryanair. Podobna sytuacja dotyczy też innych polskich lotnisk – poinformował nas Szymon Taranda, rzecznik Portu Lotniczego “Rzeszów-Jasionka”.

Jak podaje portal fly4free.pl, do 28 marca Ryanair wstrzymał wszystkie loty z 8 portów lotniczych, a dokładnie z lotnisk w: Szczecinie, Bydgoszczy, Łodzi, Szymanach, Lublinie, Poznaniu, Rzeszowie i Katowicach. W przypadku pozostałych lotnisk, a więc Krakowa, Modlina, Gdańska i Wrocławia, w systemie zachowane zostały jedynie pojedyncze trasy.

W sobotę (9 stycznia br.) wykonane zostały ostatnie rejsy Rzeszów-Eindhoven i Eindhoven-Rzeszów, realizowane przez Wizz Air, które powrócą najwcześniej od marca. Loty do wiosny zawiesiła też na podrzeszowskim lotnisku Lufthansa.

 

Obecnie Rzeszów – Warszawa jedynym połączeniem

IMG_000
Foto: Port lotniczy “Rzeszów-Jasionka”

Od 10 stycznia jedynymi rejsami wykonywanymi na lotnisku w Jasionce są połączenia krajowe z Warszawą, które wykonuje PLL LOT.

W chwili obecnej pozostają nam codzienne loty do Warszawy. Jest ich od jednego do trzech dziennie. Ponieważ każdy dzień i tydzień jest inny, trudno podaj konkretną liczbę lotów w tygodniu – powiedział nam rzecznik podrzeszowskiego portu lotniczego.

13-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

do-28-marca-ryanair-zawiesil-wszystkie-loty-z-jasionki-7917-00r2kc