REKLAMA

Ryanair zawiesi w styczniu wszystkie swoje loty z Jasionki

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ryanair od 10 do 31 stycznia 2021 roku całkowicie zawiesi loty z 5 lotnisk w Polsce. Wśród nich jest Port Lotniczy “Rzeszów-Jasionka” – podaje portal fly4free.pl.

Przechwytywanie_131
Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

22 grudnia 2020 roku, weszło w życie nowe Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 roku wydłużające do dnia 6 stycznia 2021 roku zakazy lotów w ruchu międzynarodowym – poinformował we wtorek Urząd Lotnictwa Cywilnego. Z rozporządzenia tego wynika, że zakazano wykonywania lotów cywilnych do m.in. Wielkiej Brytanii. Decyzja ta ma związek z wykryciem na wyspach nowej odmiany koronawirusa. Na podobne kroki zdecydowały się już inne kraje, jak choćby Niemcy, Holandia, Belgia, czy Francja.

W środę 23 grudnia br. portal fly4free.pl poinformował, że przewoźnik Ryanair od 10 do 31 stycznia 2021 roku całkowicie zawiesi loty z pięciu polskich lotnisk. Chodzi o: Lublin, Rzeszów, Szymany, Bydgoszcz i Łódź. Ryanair tłumaczy swoją decyzję niskim zainteresowaniem połączeniami, w wyniku epidemii koronawirusa.

Zawieszenie lotów przez Ryanair oznacza, że od 10 stycznia 2021 roku liczba połączeń z Rzeszowa zmiejszy się do jednego lotniska. Dzień wcześniej (9 stycznia) wykonane zostaną ostatnie rejsy Rzeszów-Eindhoven i Eindhoven-Rzeszów, realizowane przez Wizz Air, które powrócą najwcześniej od marca.

Po 10 stycznia jedynymi rejsami wykonywanymi na lotnisku w Jasionce będą połączenia krajowe z Warszawą, które wykonuje PLL LOT (łącznie 14 w tygodniu).

Źródło: red., ulc.gov.pl, fly4free.pl

23-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ryanair-zawiesi-w-styczniu-wszystkie-swoje-loty-z-jasionki-396-00r2kc