REKLAMA

Ciąg dalszy poszerzania ścieżki nad Wisłokiem

RZESZÓW. Krok po kroku udaje się znaleźć w budżecie miasta obiecane pieniądze na poszerzenie ciągu pieszo-rowerowego nad Wisłokiem. W sumie wygospodarowano dodatkowe 300 tys. zł.

radi_PONa sesji Rady Miasta Rzeszowa (16.02.) radnym PO udało się skutecznie zawnioskować o zwiększenie tegorocznej puli pieniędzy na poszerzenie ścieżki na odcinku ok. 550 m od zapory do Lisiej Góry.

Chodzi o rozdzielenie ścieżki pieszej od rowerowej w miejscu, gdzie jest największy strumień pieszych – mówi Marcin Deręgowski, radny PO. – Wkrótce ma zostać ogłoszony przetarg, a zadanie powinno być zakończone przed wakacjami.

Radny podkreśla jednak, że lepiej byłoby gdyby całą inwestycję na długości ok. 2 km wykonać za jednym razem, przez jednego wykonawce, zamiast rozdzielać ją na mniejsze zadania.

W Wieloletniej Prognozie Finansowej dla miasta Rzeszowa była zapisana cała kwota (2,6 mln zł,) co miało umożliwić realizację inwestycji do 2015 roku. Później jednak poszerzenie ciągu pieszo-rowerowego zostało podzielone na mniejsze odcinki, a inwestycja podzielona na przestrzenni kilku… lat.

Ewelina Nawrot

16-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Poprzedni artykuł:
«Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ciag-dalszy-poszerzania-sciezki-nad-wislokiem