RZESZÓW. Krok po kroku udaje się znaleźć w budżecie miasta obiecane pieniądze na poszerzenie ciągu pieszo-rowerowego nad Wisłokiem. W sumie wygospodarowano dodatkowe 300 tys. zł.
Na sesji Rady Miasta Rzeszowa (16.02.) radnym PO udało się skutecznie zawnioskować o zwiększenie tegorocznej puli pieniędzy na poszerzenie ścieżki na odcinku ok. 550 m od zapory do Lisiej Góry.
– Chodzi o rozdzielenie ścieżki pieszej od rowerowej w miejscu, gdzie jest największy strumień pieszych – mówiMarcin Deręgowski,radny PO. – Wkrótce ma zostać ogłoszony przetarg, a zadanie powinno być zakończone przed wakacjami.
Radny podkreśla jednak, że lepiej byłoby gdyby całą inwestycję na długości ok. 2 km wykonać za jednym razem, przez jednego wykonawce, zamiast rozdzielać ją na mniejsze zadania.
W Wieloletniej Prognozie Finansowej dla miasta Rzeszowa była zapisana cała kwota (2,6 mln zł,) co miało umożliwić realizację inwestycji do 2015 roku. Później jednak poszerzenie ciągu pieszo-rowerowego zostało podzielone na mniejsze odcinki, a inwestycja podzielona na przestrzenni kilku… lat.